• 42. sraz přátel PHP v Praze v LMC

  Classic 7 Budova L

  Všemocné 42. setkání přátel PHP v Holešovicích v LMC! Čekají tě tentokrát 2 přednášky a více prostoru na pokec s přáteli: 1) Jiří Vomáčka (LMC) - Jak realizovat větší technologické změny Jak plánujeme a realizujeme větší technolické změny vyžadující spolupráci více produktových týmů v agilním prostředí 2) Honza Mikeš - Do pekla a zpět - Pouštění cizího PHP kódu z web formuláře v Dockeru Pustit na serveru "rm -rf /"? I na to je potřeba se připravit, když umožníte uživatelům pouštět PHP kód. Talk o problémech s Dockerem, které jsme vůbec netušili že mohou existovat. Přijťe si poslechnout o našich problémech, ať vy je mít nemusíte ;) Po přednáškách se přesuneme na 🍺 do Baterky nebo Centrály Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme!

 • 41. sraz přátel PHP v Praze v Node5

  Node5

  Poslední setkání v tomto roce bude už 41. sraz přátel PHP v HoppyGo! Čekají tě tentokrát 3 přednášky: 1) Michal Roth - sudo startmycar - U nás startujeme motory přes PHP Odemkni, zablikej, zatrub, nastartuj, odstav auto. To jsou jen některé z příkazů, které naše v PHP psané API posílá do krabiček fyzicky namontovaných v autech nabízených na HoppyGo. Chcete nahlédnout pod pokličku fungování bezklíčového ovládání vozů přes náš backend? Nejen, že Vám implementaci ukážeme ze strany flow a kódu, ale na místě bude i naše RC autíčko pro praktickou ukázku. 2) Petr Bechyně - Budeme psát lepší kód v PHP 7.4? 3) Josef Kříž - Neotročte, programujte! Přijď si poslechnout o našich zkušenostech a problémech, ať vy je mít nemusíte ;) ---- Co dělají v HoppyGo? HoppyGo je peer to peer carsharingová platforma, která umožňuje řidičům půjčovat si auta přímo od majitelů v jejich okolí. Jsme partou fanoušků sdílené ekonomiky, kteří by rádi změnili způsob, jak lidé vidí vlastnění auta a zlepšili životní prostředí snížením počtu soukromě vlastněných vozů, které jen nečině sedí na parkovištích v evropských městech. Se ŠKODA Auto Digilabem a Leo Expressem za zády, máme přístup k podpoře od mezinárodních poskytovatelů mobility, která nám poskytuje mnoho možností, jak se dostat k našemu hlavnímu cíli – změnit způsob, jak se lidé dopravují. Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme!

 • 40. sraz přátel PHP v Praze v LMC

  Classic 7 Budova L

  Hranaté 40. setkání přátel PHP v Holešovicích v LMC! Čekají tě tentokrát 2 přednášky a více prostoru na pokec s přáteli: 1) Tom Kubina (UX Lead, LMC) Jak a proč děláme uživatelský výzkum každý sprint Nápady, designy, věci v betě i v ostré apce Práce za rohem validujeme s uživateli každý sprint. Proč? Jsme si pak jistější, co bude fungovat a jestli má smysl investovat čas týmu do rozpracování testované věci. Do výzkumu zapojumeme i vývojáře, aby věděli, jak s apkou fungují lidi, pro kterou ji dělají. 2) Milan Mimra (CTO, Spaceflow) & Tomáš Votruba (Spaceflow) Jak se chytře zbavit technického dluhu, aneb co bychom před 2 lety udělali jinak Po přednáškách se přesuneme na 🍺 Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme!

 • 39. sraz přátel PHP v Praze v Dami

  Classic 7 Budova L

  Tentokrát tě zveme na letní 39. setkání přátel PHP v Holešovicích v DAMI development s.r.o. Čekají tě tentokrát 3 přednášky: 1) Honza Mikeš - Sentry 2.0 v Nette 3.0 2) Michal Bajer - API dokumentace z pohledu integrátora i autora 3) Jakub Hrášek - RESTované Yii Po přednáškách se přesuneme na 🍺 Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme! Vchod C!

 • Sraz přátel PHP v Praze #38 - Footshop

  Pobřežní 667

  Tentokrát hezky česky tě zveme na 38. setkání přátel PHP k našemu stálému partnerovi Footshop. Čekají tě tentokrát 4 přednášky: 1) Andrej Baran - Zapomeňte na Crony 2) Tomáš Pilař - Jeden login vládne všem (Symfony aplikacím) 3) Radek Štumbauer - Kdy má smysl asynchronní zpracování a jak jej použít 4) Honza Mikeš - Jak si udělat vlastního Git otroka na Githubu? Po přednáškách se přesuneme na 🍺 Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme!

 • Sraz přátel PHP v Praze #37 - LMC

  LMC Ltd.

  Tentokrát hezky česky tě zveme na 37. setkání přátel PHP k našemu věrnému partnerovi LMC v Holešovicích. Aby sis u nás po práci odpočinul, čekají tě tentokrát jen 2 přednášky (o to zajímavější :)): 1) Martin Holcman - Jak střílíme docker kontejnery v ComPres teamu LMC "Budu povídat o tom, jaké u nás používáme nástroje, když mámé kód hotový, abychom ho dostali k uživatelům - tedy od commitu v GITu až po Nomadem vystřelený Docker kontejner." 2) Martin Krizan - Craftsmanship "Řezník, truhlář, vývojář. A jak se to rýmuje. Znáte svoje řemeslo?" Po přednáškách se přesuneme na 🍺 jen šikmo přes křižovatku do Restaurant Baterka https://goo.gl/maps/YJG5neK4FXPsUYuf8 Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme!

 • Sraz přátel PHP v Praze #36 - Previo.cz

  Kolbenova 882/5A

  Tentokrát hezky česky tě zveme na 36. setkání přátel PHP do nových kanclů v Previo na Vysočanské. Čekají tě 4 přednášky: 1) Pavel Kotas - Náš "Overnight Success" trval 5 let 2) Vladimír Macháček - E-Shop přes API 3) Roman Karnet - Startup vs korporát vs Previo 4) Ondřej Dufek - RabbitMQ a ElasticSearch Na místě bude pivko a po přednáškách máme rezervaci U Hubatků, 2 minuty od firmy: https://goo.gl/maps/31zJMELJ8wezd5kf8 Vstup jako obvykle zdarma. Tak ve čtvrtek se na tebe těšíme! Přidej se na FB event: https://www.facebook.com/events/621116641718384

 • Friends of PHP in Prague #35 - at Pilulka.cz

  Drahobejlova 1073

  Thanks to amazing feedback from last meetup we continue in English PHP meetups :) On Thursday we have prepared 4 talks for you! Program ------------ 18:00 - Open door 18:30 - The talks :) 1) Šimon Raichl - Introduction Wolfuix package 2) Martin Krizan - Defensive programming in PHP 3) Svaťa Šimara - Stop solving the wrong problem and focus on the essence with Domain-Driven Design 4) Honza Mikeš - Switch from Nette to Symfony faster than Team of 10 PHP Devs 21:00 - Networking and beer Add Facebook event : https://www.facebook.com/events/1921124228010979/ We look forward to you! Entrance is free, so grab a friend and come watch and chat about (not only) PHP :)

 • Friends of PHP in Prague #34 - at LMC

  LMC Ltd.

  Program ------------ 18:00 - Open door 18:30 - The talks :) 1) Lena Kirichok - PostgreSQL features with Symfony & Doctrine 2) Kerrial Beckett Newham - Ugh!: Recruitment 3) Petr Bechyně - Writing Unit Testable Code 4) Jan Kuchař - Event Sourcing 101 21:00 - Networking and beer Add Facebook event : https://www.facebook.com/events/234748540811605/

  1
 • Friends of PHP in Prague #33 - at Footshop

  Program ------------ 18:00 - open door 18:30 - the talks :) - Kirill Smelov - PhpStorm tips and tricks (English) - Footshop - TBA - Jakub Kratina - CTO's Journey 20:30 - networking and beer More on Facebook: https://www.facebook.com/events/195364908054114/