Clojure Bubbles II

Are you going?

8 spots left

Share:

Jiráskova 1016/34

Jiráskova 1016/34 · Jihlava

How to find us

Na vrátnici se ptejte po společnosti Commity. Zkusíme si Vás osobně odchytnout či jinak navést na místě.

Location image of event venue

Details

První kolo Clojure Bubbles sotva skončilo a my již plánujeme kolo druhé. Doufáme, že naše bublina se pomalu stane i tou Vaší, a že porosteme společně.

Stále platí, že na některý z dalších workshopů plánujeme pozvat někoho zkušenějšího s praktickými zkušenostmi. Doporučujeme sledovat naši skupinu na sociálních sítích.

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit prvního workshopu, doporučujeme podívat se na anotaci Clojure Bubbles I, kde jsme probrali úplné základy a ukázali si, jak rozjet vývojové prostředí a začít s vývojem.

Na tomto druhém workshopu se blíže podíváme na to, jak si vytvořit aplikaci, jak pracovat se zdroji apod. Vyzkoušíme si to v rámci párového či kolektivního programování. I tentokrát bude cílem získat praktickou zkušenost pro vlastní projekty.

Pokud bude čas či zájem, tak si můžeme ukázat možnosti nasazení výsledné aplikace přes Docker.

Opět doporučujeme IDE IntelliJ IDEA - postačí Vám komunitní verze. K té je zapotřebí doinstalovat rozšíření Cursive: https://cursive-ide.com. Pro práci s projekty a jejich automatizaci používáme https://leiningen.org. Posledně jsme zapomněli zmínit i nutnost Java SDK (JDK), bez kterého se neobejdete.

Akce se stejně jako posledně bude konat v nových prostorách společnosti Commity, ulice Jiráskova 34, Jihlava.