Hacktoberfest 2019 Dzień 2 - Kultura Open Source w praktyce

This is a past event

29 people went

Details

W sobotę zapraszamy do nas wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z Open Source, wspólnie popracować nad ciekawymi projektami i dołożyć do nich swoją cegiełkę. Podczas warsztatów, każdy z uczestników będzie tworzył kontrybucje do wybranego projektu. W trakcie warsztatów, nad uczestnikami będzie czuwać 5 mentorów z #hs3city, którzy pomogą im w razie technicznych i merytorycznych problemów. Nie obawiajcie się czy dacie radę – po prostu wpadajcie :)

Program:

14:00 - otwarcie Hacktoberfest

14:15 - 16:00 - warsztaty Open Source
16:00 - 16:30 - pizza
16:30 - 19:00 - kontynuacja warsztatów
19:00 - 23:00 - integracja z uczestnikami warsztatów i członkami Hackerspace Trójmiasto

Czym jest Hacktoberfest?

Projektujesz grafikę, zajmujesz się tłumaczeniami, programujesz lub potrafisz interesująco pisać? A może zwyczajnie masz trochę wolnego czasu i dużą chęć działania? Możesz rozwijać się wykorzystując swoje talenty, odrobinę czasu i energii dla wspólnego dobra! Hacktoberfest to trwające okrągły miesiąc święto oprogramowania Open Source, podczas którego masz okazję stać się twórcą. Opiekunowie z Hackerspace pomogą każdemu z uczestników ulepszyć oprogramowanie Open Source. Dla osób ktore w trakcie trwania Hacktoberfest opublikują 5 poprawek (kodu, grafiki, materiałów tekstowych) na GitHub, sponsorzy przewidzieli festiwalowe koszulki i naklejki.

Pamiętaj, że Open Source to nie tylko oprogramowanie, ale przede wszystkim społeczność, która będzie Cię wspierać i wspólnie z Tobą rozwijać fascynujące projekty.

Masz pytania? Napisz do nas na fanpage'u.