Past Meetup

Özgür Yazılımdan Nasıl Para Kazanılır?

This Meetup is past

66 people went

Details

Özgür yazılımdan nasıl para kazanılır ve Laravel üzerinde geliştirilmekte olan Akaunting uygulama mağazası buna nasıl imkan tanıyor?

Kasım ayı ikinci buluşmamızda özgür yazılımdan nasıl para kazanılabileceğini konuşacağız. Misafir konuşmacımız Umut Karcı'nın yönlendirmesiyle etkileşimli bir şekilde sürecek bu konuda özgür yazılım kavramından yola çıkarak özgür yazılım ile/için geliştirme yapan kişilerin bu yolla nasıl para kazanabileceklerine değineceğiz.

Ardından Laravel üzerinde geliştirilen bir özgür yazılım olan Akaunting'e nasıl eklenti geliştirilebilir ve uygulama mağazasına ekleyerek gelir elde edebileceğinize dair bir çalıştayımız olacak. Akaunting geliştiricileri ve aynı zamanda laravel.istanbul ekibinden olan Denis Duliçi ve Cüneyt Şentürk'ün anlatımıyla artık tüm dünyada kullanılmakta olan Akaunting (Web tabanlı muhasebe programı) üzerine, geliştirici notları ve mağazaları hakkında konuşacağız.

Türkiye'den çıkmış, 30'dan fazla dilde, dünya çapında kullanılan Akaunting'in uygulama mağazasına nasıl uygulama geliştirilebileceği örneklerle anlatılacak ve geliştiriciler için ek gelir yöntemlerinden bahsedilecek. Etkinlik esnasında basit bir eklentinin yaşam döngüsü anlatılacak ve örnek yazımı yapılacak.

Örnek eklenti geliştirme esnasında eşlik etmek isteyenler kendi bilgisayarlarında Akaunting'i çalışır halde kurarak gelebilirler.

Akaunting web sitesi: https://akaunting.com/tr
Akaunting Github deposu: https://github.com/akaunting/akaunting

Bu etkinlikte pizza, içecek ve atıştırmalık sponsorumuz da yine Akaunting.

Bu etkinliğimizde de mekan sponsorumuz KWORKS. Kendilerine mekan sponsorlukları için teşekkür ederiz.