Past Meetup

Łódź Ruby User Group #33

This Meetup is past

13 people went

Location image of event venue

Details

#33 spotkanie odbędzie się w siedzibie Binar::Apps - Ruby, JavaScript & Mobile Devs (https://www.facebook.com/Binarapps/) przy współpracy z Ragnarson (https://www.facebook.com/ragnarson/).

Chcielibyśmy, aby to spotkanie było poświęcone podstawom logiki w Railsach (np. czym są services i jak je pisać?).

18:00 - prezetacja Michała Brodeckiego z Binar::Apps - Ruby, JavaScript & Mobile Devs (https://www.facebook.com/Binarapps/) o Command Object
Command to wzorzec, który pozwala na większą kontrolę nad operacjami na obiektach, pokażę jakie jest jego zastosowanie w Railsach.

18:45 - pizza ;)

19:00 - prezentacja Adriana Zalewskiego z Netguru

Temat: Service Objects - easy step towards clean and maintainable code

Service Objects - prosty sposób na izolowanie logiki aplikacji do samodzielnych, reużywalnych jednostek. Porozmawiajmy o tym jak ich użycie pomaga w utrzymywaniu małych i lekkich kontrolerów oraz modeli, przestrzeganiu zasady jednej odpowiedzialności (ang. single responsibility principle) oraz testowaniu twojej aplikacji - wraz z przykładami kodu użytego w prawdziwym projekcie.

BIO: Senior Front-end Developer w Netguru, który miał szczęście poznać i zakochać się w Ruby on Rails oraz niezwykłej produktywności na jaką pozwala. Miłośnik książek i dalekich podróży.

19.45 - prezentacja Piotra Jakubowskiego z Base Lab

Temat: Lek na Amnezję Programisty, czyli coś o commit messages

BIO: Programuje w Rubym już od około 10 lat (a 7 zawodowo ). Przez 4 lata pracował nad jednym produktem, dzięki czemu wie o czym mówi :-) Miał okazję mieszkać i pracować w Dolinie Krzemowej, Danii i Tajlandii. Współtwórca gema Doorkeeper, który jest wykorzystywany przez Gitlab oraz niektóre organizacje rządowe Wielkiej Brytanii (o ile mu wiadomo). Pojawił się też o nim swego czasu bardzo popularny screencast Railscast. W wolnych chwilach jeździ na snowboardzie, biega, podróżuje i kręci filmy.

Zbieram line-up prezentacji na przyszłe spotkanie. Tematyka QA, TDD. Jeśli macie inne pomysły to też możecie się zgłaszać na maila [masked]