Past Meetup

Jak sensownie stosować DDD?

This Meetup is past

35 people went

Location image of event venue

Details

Plan spotkania

1. Wprowadzenie do DDD.

• kilka krótkich prezentacji m.in. o bounded context, modelu, komendach, eventach i agregatach.

2. Przedstawienie przypadków użycia systemu do zamodelowania.

3. Modelowania systemu w grupach.

Eksperci dziedzinowi

• Łukasz Szydło - programista pasjonat, fan “Software Craftsmanship” i zwinnego podejścia do wytwarzania oprogramowania. Lubi proste rozwiązania skomplikowanych problemów. Trener w firmie Bottega IT Solutions.

• Michał Michaluk - doświadczony w wytwarzaniu nowego oprogramowania zarówno dla startup-ów o skrajnie zwinnym kontekście, jak i zbiurokratyzowanych korporacji z klasycznym modelem.

• Patryk Zieliński - współorganizator DDD-WRO, na codzień programista JAVA/JS. Blisko związany z Domain-Driven Design od 6 lat.

• Mirosław Pragłowski - programista "od zawsze". Zainfekowany programowaniem zanim stało się to modne. Od ponad 0x10h lat pracuje komercyjnie tworząc oprogramowanie. Wiele już widział, od C++ zaczynając, przez .NETa (od pierwszej bety) aż trafił do Arkency, gdzie pracuje korzystając z Ruby. Wyznając filozofię, że technologie przez nas używane to tylko rodzaj młotka, stara się rozwijać swoją wiedzę o kolejnych rodzajach "młotków" (Erlang tym razem). Od kilku lat mocno zainteresowany projektowaniem systemów informacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem Domain Driven Design, CQRS & Event Sourcing. Współorganizator kilku spotkań wrocławskiego środowiska programistów (wrocnet, ddd-wro, wroclove_rb).

Oczywiście nie zabraknie poczęstunku oraz napojów. Spotykamy się tak jak ostatnio w Fabryce Sensu prz ul. Polaka (Plac Grunwaldzki) (https://www.facebook.com/FabrykaSensu/).

Oczywiście spotkanie nie mogłoby się odbyć bez pomocy naszych sponsorów (https://www.meetup.com/make-sense-it/): IT Kontrakt (https://www.itkontrakt.pl/), Microsoft (http://microsoft.com/), Jet Brains (http://jetbrains.com/), Software Hut (http://softwarehut.com/). Bardzo dziękujemy!

Mamy też sporo gadzetów do wygrania na naszym spotkaniu ;)