meet.js Łódź #16

This is a past event

51 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na majowe spotkanie z JS. Widzimy się 17.05, o 18:00 znów w Tektura Kawa & Bistro (https://www.facebook.com/Tektura.Kawa.Bistro) na Tymienieckiego 3. Zaklepcie sobie termin!

Tradycyjnie już będą 2 prezentacje i 2 licencje na narzędzie od JetBrains do wylosowania (jedna zaległa). Tym razem dobre rzeczy podczas spotkania będą serwowane dzięki uprzejmości GFT Polska (https://www.facebook.com/GFTPolska/), sponsora majowego spotkania. Przewidzany jest również konkurs z nagrodami od GFT. Stay tuned!

1) Flux architecture - Bartek Witczak

Wszyscy wiemy jak wygląda świat JS - codziennie nowe biblioteki, nowe zabawki, nowe forki tych samych rozwiązań ze zmiany w kolejności argumentów w funkcjach. Jednym słowem: dużo nowych rzeczy, a mało zmian. Na początku wydawało mi się, że React i Flux będą kolejnymi zabawkami w piaskownicy, z których nic nie wyjdzie. Podchodziłem do tematu trochę sceptycznie. Jednak po bliższym poznaniu, okazało się, że dzieje się coś naprawdę fajnego.Podczas prezentacji przedstawię architekturę FLUX w połączeniu z React. Będzie trochę prezentacji, w której przedsawię koncept, opiszę poszczególne elementy architektury. Następnie będzie trochę kodowania na żywo, gdzie pokażę w kodziku jak połączyć wszystko w jedną całość :)

2) NG-upgrade - Piotr Leszczyński

2 lata temu team Angulara oznajmił, że pracują nad drugą wersją Angulara, która wspólnego z ówczesnymi wersjami Angulara niewiele będzie miała wspólnego. Po 2 latach Angular 2 wszedł w fazę RC. W prezentacji przedstawię proces migracji z Angulara 1 do Angulara 2, oraz jakie decyzje po drodze musiałem podjąć. Postaram się również przedstawić podstawowe różnice między nimi, oraz jaką pomoc w migracji dostajemy od twórów Angulara, w postaci ng-upgrade.

Wszystko co chciał(a)byś wiedzieć o meet.js Łódź, ale boisz się zapytać:

https://github.com/meetjspl/lodz

Zachęcam do zgłaszania tematów prezentacji.