#2 Spotkanie OLMUG

Details

18:00 - Xamarin Forms - Usable for something more than "Hello World"? - Namysław Szymaniuk

Opis prezentacji: Czy framework Xamarin Forms jest już odpowiednio dojrzały do czegokolwiek więcej, niż klasyczne "Hello World" w aplikacjach mobilnych? Namysław w swojej prelekcji przybliży nam feature'y tego frameworka, przy wykorzystaniu składni języka XAML do pisania widoków, customizowanie natywnego zachowania się komponentów UI'owych na danej platformie, kwestie obsługi błędów oraz testowania aplikacji, a to wszystko na bazie ponad 1,5 roku doświadczenia w Xamarin Forms.

Opis prelegenta (Namysław Szymaniuk): Do niedawna programista Java EE, rozwijający duży system klasy PLM (Windchill) oraz jego integrację z SAPem i aplikacjami CAD, następnie programista Java Spring przy rozwijaniu systemu klasy LIMS.
"Przebranżowił się" i aktualnie zajmuje się pisaniem cross-platformowych aplikacji mobilnych w C#, wykorzystując framework Xamarin.Forms.

Hobbystycznie interesuje się komputerową diagnostyką samochodową. Jest również autorem spolszczenia do wbudowanego systemu nawigacyjnego RT3, występującego w samochodach marki Peugeot, Citroen, Fiat, Lancia, Maserati.

19:15 - Nuget dla programisty asp.net mvc, czyli co ciekawgo można tam znaleźć - Daniel Plawgo

Opis prezentacji: Czasy, w których programista tworzył wszystko od zera już dawno minęły. Dzisiaj, gdy zaczynamy nowy projekt w pierwszej kolejności instalujemy kilkanaście pakietów z nugeta, które ułatwiają nam późniejszą pracę. Podczas prezentacji pokaże mniej lub bardziej znane pakiety przydatne w codziennej pracy programiście aplikacji asp.net mvc.

Opis prelegenta (Daniel Plawgo): Na co dzień programista technologii .NET, certyfikowany trener, prelegent, dla którego programowanie to również hobby. Od lat związany z społecznością pasjonatów technologii Microsoftu, początkowo jako Microsoft Student Partner, Student Konsultant, a obecnie lider Olsztyńskiej grupy zawodowej OLMUG.