#16 Spotkanie OLMUG

Are you going?

49 spots left

Share:
Location image of event venue

Details

18:00 - Azure Storage - Adam Skibicki

Opis prezentacji: Azure Storage to rozwiązanie do magazynowania danych w chmurze Azure. Jest ono podzielone na kilka mniejszych usług: Table, Queue, Blob i File Share. W tej prezentacji postaram się dokładnie omówić je wszystkie ze zwróceniem uwagi na ich ciekawsze zastosowanie i mniej oczywiste cechy. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat magazynowania danych w chmurze Azure to nie może cię zabraknąć na tej prezentacji.

Opis prelegenta (Adam Skibicki): Szalony programista w Billennium. Pasjonat chmury Azure, GameDevu i Unity. Bloger na https://programowanienaostro.pl. Uwielbia bawić się usługami chmurowymi i testować nowe rozwiązania. Najbliżej mu do .NET-u, ale nie boi się też pobrudzić sobie klawiatury Javą, c++, czy JavaScriptem. W wolnym czasie preferuje aktywny wypoczynek m.in. Airsoft, czy sztuki walki.

19:15 - Microsoft Azure Logic Apps - easy way to serverless - Marcin Tyborowski

Opis prezentacji: Microsoft Azure Logic Apps - easy way to serverless
Logic Apps jest jedną z trzech głównych usług wywodzących się z Microsoftowego świata serverless.
Podczas prezentacji stworzę kilka prostych workflow na podstawie scenariuszy z życia wziętych, gdzie Logic Apps idealnie znalazły swoje zastosowanie. Pokażę, że usługa Logic Apps jest prostą odpowiedzią na wiele problemów dotyczących integracji i automatyzacji. Przedstawię tę usługę na tle konkurencyjnych rozwiązań, ukazując, że nie jest ona pozbawiona wad.

Opis prelegenta (Marcin Tyborowski): Na co dzień programista .NET w białostockim oddziale firmie Billennium. Otwarty na nowe technologie, aktywny w społecznościach, przewodniczący koła naukowego .NET na Poltechnice Białostockiej oraz współorganizator konferencji Programistok.
Entuzjasta chmury Microsoft Azure, baz danych oraz amator architektury rozproszonej. Prywatnie zapalony skateboardowiec oraz fan dobrych filmów i dalekich podróży.

Dziękujemy sponsorom grupy za pomoc w organizacji spotkań: SoftwareHut, JetBrains, Manning Publications.