• 2018 #3 dive into JS
  !!! Pristup do budovy je zezadu, 3. patro. Kdo by mel problem misto najit volejte na[masked] !!! Agenda: 18.30 Novinky v React.js - Hooks & Suspense Antonín Simerský & Pavel Kepka React v16 přinesl novinku v podobě asynchroního renderování a postupně dochází k zveřejňování API. Projdeme si novinky, které nám poslední verze přinesly: code splitting s React.lazy & Suspense, alternativu k PureComponent s React.memo a změny v životním cyklu komponenty. React Hooks - nová experimantální funkcionalita Reactu, která zpřístupňuje state a další vlastnosti reactích class komponent i v komponentách funkcionálních (doteď bezstavových). Projdeme si, co to vlastně hooks jsou, k čemu jsou dobré a na příkladech si ukážeme základní hooky, které poskytuje React ve verzi 16.7. 19.30 Async functions in practice: tips, tricks and caveats you want to know before migrating from callbacks Miroslav Bajtos With Node.js 8.x bringing async functions to mainstream, many developers are tempted to abandon callback/Promise-based flow control and start using the new approach. When planning such move, one should consider several aspects: is this new feature ready for prime time yet? Do the benefits justify upgrade costs? What are the downsides? In my presentation, I'll cover practical aspects, benefits and pain points of async functions in Node.js 8.x LTS, 10.x and the npm module ecosystem. Armed with this knowledge, participants will have everything needed to decide whether async functions are a good choice for their projects.

  Blueberry

  Krizova 4 · Prague

  4 comments
 • 2018 #2 Build & Deploy
  Meetup se uskuteční opět ve SVĚT-HUB, kousek od Náměstí Míru (metro A). Pro úplnost dodáváme, že účast je jako vždy zdarma, nicméně počet míst je omezen. Agenda: 18.30 Technologie z minulého století Ondřej Žára, Seznam.cz V dnešním nepravidelném kulinářském okénku nahlédneme do zákulisí výroby pokrmu knedlo-vepřo-zelo. Seznamíme se s tradičními výrobními postupy, zápisem receptury i způsoby, jak můžeme celou přípravu urychlit a paralelizovat. 19.30 Deploy node.js do Cloudu Aleš Dostál, ApiTree s.r.o. Nebojte se psát velké systémy v JavaScriptu. Projdeme si nástroje a způsoby jak provozovat nejen Node.js aplikaci v cloudu (Azure či Google Cloud).

  SVĚT–HUB

  Slovenská 21 · Prague

 • 2018 #1 - PragueJS reunion
  After long silence we are back again! The meetup is going to happen in SVET-HUB, close to Namesti Miru (metro A). > 5 min from metro station Náměstí Míru > 2 min from tram stop Jana Masaryka > 3 min from tram stop Krymská Attendance is free as always however spots are limited so do not hesitate to book yours. Looking forward to see you all there! Agenda: 18.45 Generating graphql apis from objection.js models Jiří Špác A quick peek into building fabulous self-documented APIs on top of PostgreSQL at Looop. 19.30 Use ReasonML in your React applications David Kopal, Blueberry @coding_lawyer (https://twitter.com/coding_lawyer) Do you want to write better React? In that case, you shouldn’t use it with JavaScript. Why? Because JavaScript isn't compatible with React's core principles, meaning you need to mimic them using many external libraries. Fortunately, Reason is here and ready to help you out through writing safer and cleaner React code.

  SVĚT–HUB

  Slovenská 21 · Prague

 • 2017 #4 - Beer.js Prague meetup
  POZOR ZMĚNA!!! Creating Desktop Apps with Electron se odkládá na září, zítra se s vámi i tak rádi uvidíme nad JavaSriptem u piva. Období letních prázdnin se neúprosně chýlí do finále a tak jsme se rozhodli uspořádat další z řady JS meetupů. Vzhledem k letnímu počasí se akce koná na břehu Vltavy, na houseboatu U Bukanýra, pod Štefánikovým mostem. Nezapomeňte se včas registrovat, kapacita je omezená. Těšíme se na vás!

  Houseboat U Bukanýra

  nábřeží L. Svobody, pod Štefánikovým mostem · Praha

  9 comments
 • 2017 #4 - APIs that are good to know about
  Opět vás zveme na setkání příznivců JavaScriptu. Na tomto srazu se podíváme na zoubek několika API moderních prohlížečů. Akce jako vždy dobře dostupná MHD, jen pár minut od stanice Jiřího z Poděbrad. Pro účastníky rovněž připravíme lehké občerstvení. Těšíme se na vás! Program: 18.45 Let’s talk! Kamil Zenczykowski, Filip Mareš, Monster (https://www.monster.com) Introduction to the Web Speech API from both ends - voice recognition and speech synthesis. 19.15 Progressive Web Apps Patrick Silva, Avast (https://www.avast.com/) What they are, what’s good about them and how they work.

  Pracovna

  Vlkova 36 · Praha 3 - Žižkov

  6 comments
 • 2017 #3 - React Native FTW!
  Zveme vás na jarní setkání příznivců JavaScriptu, kde zabrousíme do světa Nativních aplikací. Akce se uskuteční kousek od nábřeží pod Vyšehradem, v Kovařovicově vile v prostorách Avocode (https://avocode.com/). Akce jako vždy dobře dostupná MHD, jen pár minut od stanice Palackého náměstí. Pro účastníky rovněž připravíme lehké občerstvení. Těšíme se na vás! Program: 18.45 Od native k React Native Jan Václavík, Daniel Rys Prozradíme vám, jak jsme se přes několik technologií (native, mobilní web, cordova + vlastní framework, cordova + ionic, cordova + ionic2) dostali k React Native a proč si myslíme, že tahle technologie má budoucnost. 19.15 Nachos UI Petr Brzek, Avocode (https://avocode.com/) Naše zkušenosti z tvorby UI Kitu pro React Native. 19.45 React Native v praxi Michal Sänger, Kiwi.com (https://www.kiwi.com/) Co všechno bych rád věděl, než budu dělat další app v React Native.

  Kovařovicova vila

  Libušina 49 · Praha

  6 comments
 • 2017 #2 - Tool up!
  Již podruhé v tomto roce všechny srdečně zveme na setkání nejen o JavaScriptu! Sraz se uskuteční kousek od Náměstí Míru, v prostoru SVĚT–HUB. Akce je jako vždy dobře dostupná MHD: > 5 min z metro Náměstí Míru > 2 min z tram Jana Masaryka > 3 min z tram Krymská Pro účastníky rovněž připravíme lehké občerstvení. Těšíme se na vás! Program: 18.45 NPM - nástroje o ktorých by ste mali vedieť Karol Danko, Livesport.eu (http://www.livesport.eu/) Počet NPM balíkov sa blíži k 400'000. Ako ale vybrať ten správny na ktorý sa môžme spoľahnúť? Ukážem nástroje na určenie kvality a bezpečnosti balíkov, menej známe NPM best practices a nakoniec sa pozrieme na Yarn a porovnáme ho s NPM. 19.30 Webpack 2: What's new and why you should upgrade today Tomáš Růžička, productboard (https://www.productboard.com/) We will talk about how tree shaking works and how to configure it. Why you should care about what's inside your bundle? How can Webpack help you with that? A few configuration best practices included.

  SVĚT–HUB

  Slovenská 21 · Prague

  8 comments
 • 2017 #1 - The kick-off meetup
  Pojďme se poprvé v tomto roce sejít a pobavit o JavaScriptu! Sraz příznivců tohoto jazyka se uskuteční kousek od Anděla, v Kavárně co hledá jméno. Akce je jako vždy dobře dostupná MHD. !! Kavarnu najdete kdyz projdete parkovistem, prednaskova mistnost je v 1. patre !! Pro účastníky rovněž připravíme lehké občerstvení. Těšíme se na vás! Program: 18.45 Vítejte v Chaosu Marek Hrabě, Automattic (https://automattic.com/) Automattic je firma s více než 500 zaměstnanci. Úplně všichni pracují remote. Jak taková firma může fungovat na denní bázi, jakým způsobem nabírá nové lidi a jaké nástroje k tomu používá? 19.30 Continuous Delivery v Apiary Ladislav Prskavec, apiary.io (https://apiary.io/) Procesy pro vývoj v Apiary se měnili s tím jak Apiary rostlo od několika lidí po týmy, ale vždy jsme se snažili udržet Continuous delivery. Základem naší práce je Github.com a CI (CircleCI, TravisCI a Appveyor). Produkce nám běží na PaaS (Heroku, AWS) a používáme SaaS providery skoro na vše (db, monitoring, HR, accounting). Řeknu jak nám to pomáhá v práci a a proč je výhodné používat Pay as You Go ve startupu. Tento sraz se může uskutečnit i díky přispění společnosti Melown (https://www.melown.com/) (3D Map Developer’s Library).

  Kavárna co hledá jméno

  Stroupežnického 493/10, Smíchov · Prague

  6 comments