rg-dev #26

Are you going?

59 people going

Share:
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na lutowe spotkanie grupy rg-dev!

Spotykamy się w lokalu Rynek Główny (pod sceną na rynku :))

Wystąpią dla nas:

=====================================================================
Krzysztof Kędzierski - Gerontologia kodu
=====================================================================

Inżynier oprogramowania, wyznawca idei Software Craftsmanship. Pracował zarówno w dużych międzynarodowych firmach, jak i polskich software house’ach. Specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań opartych na JVM. Uważa, że główne przyczyny nieudanych projektów w naszej branży to wadliwa komunikacja międzyludzka oraz brak dogłębnego zrozumienia podstaw takich jak clean code, SOLID itd. W pracy inżyniera oprogramowania najbardziej pasjonuje go analizowanie tak zwanego "big picture" i rozwiązywanie problemów wychodzących poza obszar kodu m.in. pragmatyczne zarządzanie wymaganiami i budowanie samoorganizującego się zespołu.

Opis prelekcji:
Czas płynie nieubłaganie. Niestety niewiele spośród rozwijanych aplikacji potrafi tej presji czasu się przeciwstawić. Rosnący dług techniczny jest zmorą IT, a rozwiązania starzeją się tak szybko, że czasami to co kilka lat temu było greenfieldem wykonanym w modnych technologiach, dziś jest przestarzałym legacy, którym nikt nie chce się zajmować. Wdrażając się do projektu, który ma już wielomiesięczną historię mierzymy się z problemami takimi jak: brak wiedzy o istniejącym rozwiązaniu, olbrzymia złożoność systemu, niejasne zależności zewnętrzne, bałagan w kodzie i wynikające z tego: strach przed zrobieniem jakiejkolwiek zmiany i przeraźliwie wolne tempo pracy. Jakie praktyki możemy wdrożyć już dziś, aby usprawnić długofalowy rozwój naszego oprogramowania? Co możemy zrobić, aby ułatwić życie developerom, którzy przejmą rozwój danego systemu w przyszłości? Jaki wpływ takie działania (lub ich brak) mogą mieć na wizerunek kształtowanej przez nas społeczności profesjonalistów? Między innymi te kwestie poruszę podczas swojej prezentacji.

=====================================================================
Krzysztof Furtak - ES7, ES8 - spojrzenie w przyszłość
=====================================================================

Jako WebDeveloper pracuje ponad 8 lat. Od kilku ostatnich lat tworzę i rozwijam aplikacje JSowe (głównie ReactJS). Po godzinach spędzam czas z moją wspaniałą rodziną (pozdrowienia dla żonki Pauli, Miłoszka i Natalki). Jeśli jeszcze jakiś czas zostaje, to staram się ćwiczyć, biegać lub rozwijać jakieś swoje małe projekciki.

Opis prelekcji:
ES6-9 - funkcje, dzięki którym Twój kod będzie jeszcze lepszy.
Na spotkaniu omówimy sobie kilka funkcji/funkcjonalności, które pojawiają się w nowych wersjach JavaScriptu i mogą w znacznym stopniu uprościć kod. Wyjaśnię także z jakich narzędzi korzystać, aby można było już w tej chwili pisać kod wykorzystujący najnowsze wersje JSa.

=====================================================================

Podczas spotkania będzie można zdobyć różne nagrody - m.in. licencję na produkt firmy JetBrains.

Napoje i przekąski będą dostępne dzięki naszym sponsorom: firmom PGS Software (https://www.pgs-soft.com/), Ideo (http://www.ideo.pl/) i PrimeBit Studio (http://primebitstudio.com/) za co im bardzo dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!

Zachęcamy do zapisywania się ;)