Skip to content

[PL] CI/CD dla praktyków

Photo of
Hosted By
Grzegorz B.
[PL] CI/CD dla praktyków

Details

Po dłuższej przerwie zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy SCKRK, będziemy gościć Mariusza Gila i Jakuba Michalca, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami z z CI/CD od strony praktycznej.

Agenda:

18:00 – Networking

18:30 – Mariusz Gil – Continuous Problems, czyli co się dzieje gdy zapominamy o.. zaletach wynikających z wdrożenia CI/CD.

Mariusz Gil, trener bottega IT minds, związany z branża IT od 14 lat opowie o wdrożeniach CI/CD.

Wczesne wykrywanie problemów integracyjnych, krótsze Time-To-Market i zwiększenie jakości wytwarzanego oprogramowania to tylko wybrane aspekty wynikające z takiego właśnie podejścia.

Wdrożenie Continuous X w projekcie nie ogranicza się tylko do zainstalowania serwera CI i skonfigurowania automatycznych jobów.

Jest to szerszy proces, którego macki wchodzą z jednej strony w kod, a z drugiej w organizację i panującą w niej kulturę i procesy.

Przyjrzyjmy się więc temu, co się dzieje gdy sprawy przybierają zły obrót i projekt zaczyna cierpieć „rykoszetem”.

Podczas prelekcji zidentyfikujemy typowe problemy występujące w wielu projektach i spróbujemy znaleźć dla nich rozwiązania.

W końcu czasem jako developerzy podejmujemy decyzje warte miliony, (nawet nie mając nawet ich świadomości) a dodatkowo później to automatyzujemy...

19:30 – Jakub Michalec – Kiedy dużo to dużo, czyli „Selenium at scale” od metalu do chmury

Jakub Michalec, tester, programista, fan automatyzacji, w Medius człowiek od "nie da się".

Podczas prelekcji Kuba podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi przejścia z własnej infrastruktury do pełnego CI w chmurze.

Historia długiej, krętej drogi w dążeniu do „zielonych” testów, skalowalności i lepszego utrzymania dużej ilości testów UI.

Info organizacyjne
Meet’up odbywać się będzie w budynku firmy Medius (ul. Hetmana Żółkiewskiego 17B), zaraz przy rondzie Grzegórzeckim.

Do dyspozycji będą miejsca parkingowe, jedzenie, picie, a i miejsca do siedzenia się znajdą 😉

---

For our English speaking members:

Currently, our presenters have prepared talks in Polish only. If you are interested in attending please let me know as soon as possible. If there will be enough time I will ask them to prepare the material in English.
Stanisława Żółkiewskiego 17
Stanisława Żółkiewskiego 17 · Kraków
How to find us

Najłatwiej jest trafić od strony ulicy Stanisława Żółkiewskiego. Przy ulicy znajduje się logo firmy ze strzałką... lub zapoznać się z mapką w zdjęciach.

Google map of the user's next upcoming event's location