• GDG Bratislava vol.3 - Cloud Firestore s Gregom Soltisom z Google

  Greg Soltis nám príde priamo z Google porozprávať o produkte na ktorom robí a má s jeho vývojom priamu skúsenosť - Cloud Firestore. Súčasťou už tretieho meetupu GDG v bratislavských priestoroch spoločnosti Sygic bude prezentácia a workshop, na ktorom si môžete novonadobudnuté znalosti aj rovno vyskúšať pod jeho dohľadom. Postaráme sa zároveň o to, aby ste mali do čoho zakusnúť a vybavili sme aj nejaký ten Firebase swag priamo z Google. Potrebujete si teda doniesť iba svoju maličkosť a svoj laptop, keď už bude ten workshop. Viac informácií: Original event na Meetupe GDG Bratislava -http://meetu.ps/e/FYgz1/FMp98/f Cloud Firestore - https://firebase.google.com/docs/firestore/ Pozvánka Grega Soltisa: https://goo.gl/cpEYqS Greg Soltis na Twitteri: https://twitter.com/gsoltis?lang=en

 • GeeCON Prague

  Needs a location

  Sign up to participate in a draw of 1 free ticket for GeeCON Prague (http://2016.geecon.cz/) [ http://2016.geecon.cz/ ] (20-21 October 2016 in Prague). The winner will be picked at random. To enter simply RSVP to this event.

 • Smart Watch Hackathon

  Progressbar cowork & hackerspace

  Pred koncom roka sme si dáli záväzok, že stihneme ešte 1 akciu. Prednášky vám prinesieme až po novom roku (už teraz máme niekoľko zaujímavých na pláne). Tentokrát to ale bude opäť ešte hackathon. Po Google Glass si budete môcť vyskúšať programovanie aplikácií pre ďalšie zaujímavé nositeľné zariadenie - android smart watch. K dispozícií samozrejme budú smart watch, presnejšie - Samsung Gear S - http://www.samsung.com/global/microsite/gears/ Program: - 10:00 - úvod s možnosťou "ohmatať" hodinky - 10:45 - Samsung prezentácia hodiniek - 11:45 - 17:00 - tvorba aplikácií -17:00 - lúčime sa a prípadne spoločne ďalej pivkujeme Tešíme sa na vás v našom obľúbenom Progressbar (https://www.facebook.com/progressbar) e na Michalskej 3. K dispozícií tu budú aj nápoje a občerstvenie, tak o hlade tu nebudete. Vidíme sa.

 • GDG + DUG meetup

  The Spot

  Tentokrát sme to dali dokopy s Dart-ákmi a vyšla z toho celkom milá akcia. Na našom ďalšom meetupe nazrieme za hranice Slovenska na konferenciu Google i/o, ktorá prináša pohľad na nové zariadenia a ich interakcie s používateľmi. Google i/o Keynote je zhrnutím toho, čo sa za posledný rok podarilo, ohlásením najhorúcejších noviniek a zároveň vyhlásením smelých plánov Googlu do budúcnosti. Na akcií premietneme časť hlavnej prezentácie konferencie zameranej na Smart Watch a Google Glass. O praktických skúsenostiach s programovaním pre Glass nám porozprávajú Tomáš Tegelhof a Marek Hlava, ktorí na nedávnom hackathone vytvorili aplikáciu Package Reader. Viac o aplikácií: Budúcnosť skladníkov môže byť ružová, vďaka Package Reader pre Google Glass bude ich práca trocha jednoduchšia - umožňuje ovládať prostredníctvom Google Glass modul Formuláre (napr. objednávky) týmto spôsobom sa dokážete veľmi jednoducho zorientovať vo Vašom sklade, stači ak "pozriete" na nálepku na prislušnej palete alebo balíku a Glass Vám hneď premietne informaciu o danom produkte - nálepku etiketo Vám vygeneruje datagridapp - informácie ktoré sa Vaším skladníkom majú zobrazovať môžete meniť počas prevádzky Stretneme sa v Spote so začiatkom už o 18:00 Tešíme sa na Vás

  2
 • Glass Hackathon

  Clusterhaus Bratislava

  Vyvíjaš web/mobil aplikácie a chceš si vyskúšať Google Glass alebo Leap Motion? Pozývame ťa na Hackathon Week! - - -> Potrebná registrácia na Eventbrite: http://bit.ly/SFl5zZ (http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbit.ly%2FSFl5zZ&h=yAQHV14ab&enc=AZMC0x96PD-Zg9dOt6ikTEZD1X7JZMPrZj-lQFw0yEubyA4JIUHIyo46s5Tz1yzDwis&s=1) <- - - Vstup: voľný Sli.do, Bonetics a GDG Bratislava organizujú Google Glass hackathon v Bratislave. Ak teda máš nápad a chuť ho zrealizovať, pridaj sa. Máme k dispozícií zatiaľ 2 kusy okuliarov + sensor Leap Motion. Cieľom hackathonu bude stvoriť funkčný prototyp appky. Trvanie: Od pondelka večera 23. júna do stredy večera 25. júna 2014. Stretávať sa môžme po večeroch v Clusterhaus (ak ste pracujúci), ale kto chce môže ostať aj cez ďen. Miesto: Hackathon bude prebiehať v priestoroch Clusterhaus v Polus Tower 1, v samostatnom office sli.do… áno klimatizovaný :) Spať sa dá ak si prinesiete nafukovačky (sprchu máme). Odmena pre víťazný tím: Apple TV + po skončení pozývame na spoločné pivko na Kuchajde. Porota: sli.do + Bonetics + GDG Bratislava Pre koho je hackathon? Pre programátorov, web-developerov. Jakub doplnil: “Čo sa týka požiadaviek tak by bolo fajn, keby trochu vedeli Android development (a samozrejme Javu), kedže by mali za pár dni spraviť funkčnu aplikáciu.” Vstupné: Buď sixpack piva alebo pizza alebo nič :) K dispozícií vám budú rozumy Jakub Kříža z Bonetics a Petra Slivku so sli.do. Takisto chalani z GDG BA určite radi prispejú. - - -> Prihlasovanie na Eventbrite: http://bit.ly/SFl5zZ (http://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbit.ly%2FSFl5zZ&h=yAQHV14ab&enc=AZMC0x96PD-Zg9dOt6ikTEZD1X7JZMPrZj-lQFw0yEubyA4JIUHIyo46s5Tz1yzDwis&s=1)<- - - Program: Pondelok 17:00 (presne) 23.júna 2014 - Predstavenie sa + prípitok + obložené chlebíčky - Krátka prednáška o Google Glass od Jakuba Kříža (autor Glass appky pre sli.do) - Brainstroming: Nájdeme nové nápady, z nich niektoré vyberieme, spravíme si plán a začneme makať. Záleží koľko nás bude, ale zrejme vyberieme 3 nápady na ktorých sa bude pracovať v tímoch. Streda 25.júna 2014 - Vyhodnotenie o 21:00 - Spoločné pivo na Kuchajde Tešíme sa na Vás!

 • GDG Juniáles - stretnutie fanúšikov Google technológií

  Teória bez praxe nemá veľký zmysel. My sme rovnakého názoru a naše posledné akcie boli aj tak zamerané. Bez teórie by to ale tiež občas nešlo a po období GDG hackathonov sa po dlhšej dobe najbližšie uvidíme na jednej z našich prednáškových akcií. Porozprávať prídu: * Petr Dvořák: Wearable banking - aneb noste si svou banku s sebou ( http://about.me/petrdvorak ) Nové typy chytrých přenosných zařízení, které se objevily v kontextu fenoménu "internetu věcí", mohou představovat nové příležitosti i ve světě bankovnictví a finančních služeb. Kromě mobilního telefonu a tabletu se tak Vaše banka může zabydlet i ve Vašich hodinkách či třeba v chytrých brýlích. První aplikace tohoto typu již vznikají a Slovensko se díky nedávno uvedené aplikací "Tatra banka pre Google Glass" může stát v této oblasti průkopníkem. * Alenka Kovarova: Zivot vyskumnika s Google Glass (Velkeho nadsenca a totalneho zaciatocnika) K okuliarom som sa dostala ako slepe kura k zrnu. Moje skusenosti s programovanim na OS Android su temer nulove. Ale nadsenie je velke a tak sa zacal moj velky boj. O jeho nastrahach a vitazstach sa s vami podelim. * Tomáš Kulich: Lepšie single page aplikácie s Dartom V roku 2014 používatelia očakávajú od webových aplikácii, že budú rýchlejšie, bez reloadov, dynamickejšie - jednoducho desktop-like experience. Prirodzenou odpoveďou je boom Single Page aplikácii (SPA) ako Gmail, SoundCloud, alebo Asana. Povieme si, ako sa nám JavaScript snaží vývoj SPA čo najviac skomplikovať, ako vieme nedostatky JavaScriptu prekonať použitím iných jazykov a frameworkov a čo s tým má spoločné Dart. Zároveň sa dozvieme best-practices pri vývoji SPA, ktoré vedú k lepšiemu výsledku pri menšej drine. Súčasťou prenášky budú úkažky kódu z našich projektov, príklady rozdielov v kóde Dartu a JavaScriptu. * ďalší bod programu oznámime čoskoro Tešíme sa na Vás aj s tradičným občerstvením. Pozvite aj ďalších :).

  3
 • GDG Bratislava - Android Hackathon

  Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK

  Druhý marcový víkend sa opäť stretneme na ďalšom hackathone. Príďte odprezentovať svoj nápad na projekt a nájdite si členov do vášho tímu. Mentormi tentokrát budú Richard Kakaš a Filip Čaran. Účastníci by mali mať aspoň základné znalosti práce s Androidom a rozbehané programovacie prostredie, napr. Eclipse s Android SDK. Návrhy na svoje projekty môžete dopĺňať, prípadne nájsť tím ku ktorému sa pridáte môžete tu: http://bit.ly/1gwbdyA PROGRAM: 8:30 Úvod a zoznámenie sa s mentormi + prezentácia navrhovaných projektov 9:00 Hlasovanie o návrhoch a formovanie tímov 9:30 Začíname makať! 12:30 Obedná pauza 13:30 Práca práca práca! 17:30 Final tunning 18:00 Prezentacia tímových projektov 18:30 Zaslúžený networking pri pivku Vidíme sa čoskoro!

  1
 • GDG Bratislava - Go Hackathon!

  Connect Coworking

  "Ako na nový rok, tak po celý rok." A aby bol celý rok aktívny, ako prvú akciu 2014teho sme pre Vás pripravili ďalší z naších hackathonov. Programovací jazyk Go vznikol v roku 2009 a bude našou ústrednou témou. Hackathon bude viesť Igor Mihálik, ktorý Vám so svojimi bohatými skúsenosťami bude iste nápomocný. Viac o ňom sa môžete dozvedieť aj tu: http://www.linkedin.com/in/mihalik Takže kamaráti, žiadna zaháľka a za tesnou polovicou mesiaca sa vidíme v Connecte. Tešíme sa, verím s čo najväčším počtom z Vás :).

  3
 • GDG Jesenné stretnutie fanúšikov Google technológií

  Prišla jeseň a naša skupina nadšencov pre Google technológie sa opäť prebúdza. Nepremeškajte ďalšie z GDG podujatí, ktoré sa uskutoční už na tradičnom mieste, v priestoroch Turingovej veľkej učebne (-1.58). Čakajú nás skvelé prednášky, diskusie a veríme, že aj zdieľanie naších a Vaších skúseností. Prezentovať nám tentokrát prídu títo rečníci: Peter Bartoš: Užitočné nástroje Android developera Prehľad nástrojov, knižníc a služieb, ktoré by som chcel poznať pred 3 rokmi, kedy som začal vyvíjať natívne Android aplikácie. Dnes mám za sebou vyše 30 klientských aplikácií no napriek tomu ma pravidelne prekvapí, aké nástroje a open source knižnice pre Android existujú. Prezentácia by mohla osloviť aktívnych Android developerov, ale aj tých, ktorí o vývoji len uvažujú. Jan Knotek: Kompatibilita v Androide – prakticky Dělá vám vrásky fragmentace Androidu? Zbavíme se jich pomocí knihoven a zaručených postupů. Igor Hlina: Vývoj komplexnej webaplikácie v Angular.js. V prednáške predstavím základne komponenty frameworku AngularJS a ich využitie pri vývoji komplexnej frontend webaplikácie. V malej demo ukážke porovnám implementáciu widgetu zo skutočného projektu v AngularJS a v jQuery. Porozprávam aj o skúsenostiach, ktoré sme v Segese nabrali pri vývoji aplikácie pre našeho klienta. Z mojej prednášky si urobíte predstavu, ako sa dnes vytvára netriviálna fronted webaplikácia komunikujúca pomocou REST API. Pivko, chlebíčky a okrem skvelých hostiteľov aj VY naši skvelí účastníci. Tešíme sa na Vás!

  3
 • GDG Bratislava Hackathon

  Progressbar cowork & hackerspace

  Pred koncom leta sme sa rozhodli pripraviť pre Vás špecialitku. Hackathon sme nemali už dlhšiu dobu, ale keďže sme chceli priniesť niečo zaujímavé sme radi, že sa nám to aj podarilo. 28. septembra odštartujeme celodenný hackathon, ktorého ústrednou témou budú “zázračné” Google Glass, ktoré nám prinesie otestovať Martin Pelant. Nezabudnite, začíname o 10:00 v ProgressBare. Keďže ide o hackaton a okuliare budeme mať k dispozícií jedny, počet miest je bohužiaľ obmedzený na 15. Neváhajte preto a registrujte sa! Dodatočne sa môžete na event dostať cez waiting list, v prípade, že sa niektorí účastníci odhlásia. Akcia sa koná pod hľavičkou GDG Bratislava a nie je v žiadnom prípade oficiálnym predstavením technológie Google Glass spoločnosťou Google na Slovensku.

  4