[CROSS MEETUP] Microsoft Azure User Group + Microsoft User Group #2

Tech Talk Silesia
Tech Talk Silesia
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na drugi cross-meetup. Tym razem spotykamy się razem z Azure User Group oraz Microsoft User Group pod patronatem fundacji Gruba.IT.

Spotkanie będzie w tematyce cloudowej, devopsowej, zahaczającej o konteneryzację.

Jeśli masz ochotę spędzić październikowe popołudnie z dobrym piwem, ciekawymi ludźmi i merytorycznymi prelekcjami - wpadnij do lokalu Strefa Centralna 2 października o 17:30.

# Bilety

Spotkanie jest w pełni darmowe i każdy może przyjść, natomiast obowiązuje rejestracja na wydarzenie poprzez serwis Eventbrite: https://www.eventbrite.com/e/cross-meetup-microsoft-azure-user-group-microsoft-user-group-2-tickets-50260533609

WAŻNE: Rejestracja poprzez Meetup.com lub Facebook nie wystarczy :)

# Agenda

* Take control of the Swarm - Jakub Synowiec

I'm going to briefly introduce you to the decentralized Docker cluster in the form of Docker Swarm. We'll go over a few basic concepts, deploy a sample cluster locally, start some services in swarm mode and learn how to securely pass configs and secrets to containers. At the end we're going to deploy a 3-node cluster on Azure using Terraform with some sample services.

* Chmura jest niebezpieczna. I to bardzo. Tyle, że najsłabszym jej ogniwem jest często sam korzystający - Michał Furmankiewicz

W czasie sesji zobaczymy jak Azure jest zbudowany na niskim poziomie by separować klientów od siebie i ograniczyć pole ataku. Zobaczymy jakich usług użyć i dlaczego, by zabezpieczyć dostarczane w chmurze rozwiązania. Sesja poglądowa z lotu ptaka, po której zobaczysz, czym dysponujesz w Azure, jak tego użyć i dlaczego wybrane usługi należy włączyć od razu w swojej subskrypcji.

* TO BE ADDED

# Prelegenci

Jakub Synowiec - Kuba to pomysłowy i proaktywny inżynier, architekt-devops-programista, jeden z organizatorów spotkań meet.js Katowice, aktywny członek śląskiej społeczności IT. Prywatnie fan dobrze przemyślanej architektury i wzorca CQRS, filozofii biegam bo lubię, interesującej książki oraz koneser alternatywnej kawy. Na co dzień stara się okiełznać dżunglę dzikiego selera zamieszkałą przez pytony, pandy, pająki i zielone jednorożce, przy okazji próbując wprowadzić trochę inżynieryjnego ładu w startupowe środowisko.

Michal Furmankiewicz - Michał od 4 lat jedyne co robi, to zabawy w chmurę. Na co dzień rozwija firmę Chmurowisko (http://chmurowisko.pl/), dba o architekturę rozwiązań i pokazuje klientom pełen świat możliwości. Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu http://architektwchmurze.pl. Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i pisze kod. Tylko dla siebie i dla zabawy.