Learn from the Experts: How to Pick Themes, Plugins and Hosting

Details

This event will be dedicated to choosing hosting, themes and plugins for you site.

17:30 - 18:00: Gathering and Networking!

18:00 - 18:30: Lecture: איך בוחרים תבנית פרימיום מוצלחת

טל פרנק בן-משה | מומחית מיתוג | WiseWay (http://www.wiseway.co.il)

התאמת תבנית וורדפרס שונה מעבודתו של החייט. הלקוח מקבל מוצר שנתפר במיוחד בשבילו, אולם בשונה מהחייט, אנחנו נעזרים במפתחי התבניות שמספקים לנו תשתית טובה להקמת אתר ייחודי ללקוח.

התאמת תבנית נבחנת בארבעה היבטים:

התאמה בהיבט העסקי – תבנית שתיתן מענה ליעדים העסקיים של הלקוח ותאפשר חיבור לכללי המותג של העסק, על מנת לשמור על אחידות עם עזרי השיווק האחרים שברשותו (אונליין ואופליין). התאמה לתחרות – בחינת התחרות חשובה על מנת לשמור על אחידות במיצוב העסק, לצד נוכחות בענף. צריך להבין מה הם המרכיבים שהמתחרים המשמעותיים משתמשים בהם ולקבל החלטה מה חייב להופיע באתר, על מה ניתן לוותר ומה אף אחד מהמתחרים לא לקח בחשבון. התאמה ליכולות הלקוח – תבנית שהלקוח יוכל להפעיל בקלות, לעדכן תוכן ולשמור על מבנה האתר מבלי לגרום נזקים. יש להבין כמובן מהן יכולותיו של הלקוח ו/או מי מטעמו על מנת לספק תבנית מתאימה. התאמה לגולשים – תבנית שתתאים לצרכים של הגולשים, כזו שהגולשים שמגיעים יבינו במהירות לאן הגיעו, איך לעבור בין אזורי התוכן, יבינו בקלות מה נדרש מהם ויפעלו בהתאם למה שבעל האתר הגדיר ביעדיו העסקיים מהאתר. לאחר שהבנו את ארבעת הפרמטרים הנ"ל, אפשר להתחיל לגלוש באתרי התבניות ולחפש את התבנית שתיתן מענה הולם ללקוח.

במהלך ההרצאה אדגים חיפוש תבניות ב Themeforest, אציג בפני המשתתפים מהם השיקולים בבחירת תבנית מתוך מספר תבניות מתאימות.
18:30 - 19:00: Lecture: עיצוב רשימת פוסטים: האם להשתמש במה שוורדפרס נותן, בתבנית או בתוסף?
רותי ניסנבאום | איננטרנט לעסקים (http://www.internet4biz.co.il)
אחד מהדברים שיש בכל אתר הוא בלוג. בלוג הוא חשוב מפני ששם יש את כל החדשות באתר וזה מוקד למשיכת גולשים לאתר אשר רוצים לבדוק את החידושים בעסק.
בהתקנה של וורדפרס אנו יכולים ליצור בקלות את הבלוג אבל אנו מוגבלים בעיצוב שלו.
אם נרצה שהבלוג יכלול רק חלק מהקטגוריות, שהוא יוצג קצת אחרת (למשל, שיכלול תמונות) או שיאפשר להציג קטלוג, אנו יכולים להשתמש בתבנית אשר כוללת אפשרויות לעיצוב הגלוג או לבחור תוספים אשר מאפשרים להגדיר פרמטרים לתצוגת הבלוג.
בהרצאה נדגים את תבנית אשר מאפשרות להציג פוסטים לפי בחירה של פרמטרים וגם תוספים אשר מאפשרים הרבה אופציות לתצוגה. ננתח את היתרונות והחסרונות של כל שיטה כדי להגיע לפתרון האופטימלי שיהיה מותאם לדרישות העסק.
19:15 - 19:30: Startup on Fire: Content Monitoring and Audience Engagement with Feedweb
Michael Rovinsky | Founder | Feedweb Research (http://feedweb.net)
Feedweb plugin for WordPress is a new effective tool for professional bloggers and content publishers. Learn how to collect readers’ feedbacks, monitor content quality and engage the blog audience.
19:30 - 20:00: Lecture: דגשים טכנולוגיים בבחירת תבנית וורדפרס מנקודת המבט של המתכנת ומנקודת המבט של הלקוח.
איתן גינוסר | סמנכ"ל תפעול | קייסי קולג (http://kccollege.co.il/)
התאמת תבנית וורדפרס לאתר, ללקוח ולעסק שלו דורשת מחשבה והכרות עם היכולות והמגבלותשל כל תבנית והלקוח.כשאנחנו באים לבחור תבנית לעצמנו או ללקוח יש כמה נקודות שכדאי לבדוק בתהליך הבחירה:האם כל הנוצץ הוא זהב - האם כל תבנית שנראית מפונפנת בהכרח תשרת את לקוח הקצה בצורה המכסימאלית.בחירת התבנית לפי ההתפתחות העסקית של העסק - כיצד לבחור תבנית שתשרת את העסק לאורך זמן.האם ריספונסיביות היא מילת המפתח לתבנית "טובה" ללקוח - על ריספונסיביות, מובייל ודרישות לקוח.שורטקודים יתרונות וחסרונות - הרבה תבניות פרימיום מגיעות כיום עם פיצר של שורטקודים, דגשים חשובים בבחירת תבנית שכזו.תבניות RTL הדור החדש של תבניות הפרימיום - על ריטול תבניות, תבניות מוכנות ל RTL ועל תבניות עם יכולות RTL מובנות.
20:00 - 20:30: Lecture: סקירת תוספים שעושים את ההבדל
טל פרנק בן-משה ורותי ניסנבאום
וורדפרס הוא כמו לגו, כל הזמן אפשר להוסיף פיצ'רים לשיפור ושכלול העבודה.תוספים מאפשרים לנו לשמור על פונקציונאליות האתר, גם כשאנחנו רוצים לשדרג את האתר ולהחליף תבנית. בהרצאה נסקור את עולם התוספים מכמה כיוונים:
תוספים לחיזוק המותג – תוספים שישפרו את מראה האתר, יוסיפו לו חיוניות וייחודיות.
תוספים שאסור לוותר – מי הם התוספים שחייבים להיות באתר , כדי שמנועי החיפוש ימצאו אותו, כדי שהאתר יתממשק היטב לרשתות חברתיות.
תוספים לצרכים מיוחדים – איזה תוספים יכולים לשפר את העבודה באתר, מבלי להבין כלום בתכנות.
איזה תוסף להוסיף – איך יודעים איזה תוסף מתאים?. מתי להשתמש בתוסף שנמצא במאגר התוספים של וורדפרס ומתי לרכוש תוסף. מה הם השיקולים בבחינת תוסף בתשלום. איך נוכל להעריך תוסף בתשלום, שעדיין אין לו דירוג גבוה.