53. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Wrocław .NET User Group
Wrocław .NET User Group
Public group

Cafe Fika

Rynek 7 · Wrocław

How to find us

Sala na dole

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na 53. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET. Jak zawsze spotykamy się w 3ci wtorek miesiąca (19.III). Tym razem wyjątkowo w Cafe Fika (). Startujemy o 18:30. Taematem tym razem będzie:

Tworzenie klientów mobilnych w oparciu o Sync Framework - Rafał Legiędź

Jak często w obecnych czasach pojawia się pomysł stworzenia mobilnego klienta istniejącej aplikacji biznesowej? Jak często takie pomysły umierają zanim zacznie się nad nimi praca? Okazuje się, że dla systemów opartych o platformę .NET oraz SQL Server Microsoft dostarczył potrzebnych rozwiązań (zmodyfikowana technologia Sync Framework) do stworzenia mobilnych klientów takiego systemu (niemal na każdą platformę), przy czym ingerencja w istniejący system pozostaje stosunkowo mała. Dodatkowo architektura takich klientów pozwala na pracę bez ciągłego połączenia z siecią. Na tej sesji autor pokaże jak wystartować z tworzeniem takiego klienta (np. na platformę iOS).

O prelegencie:
Rafał Legiędź jest starszym programistą w ABB Sp z o.o. Zawodowo aktywny od 2007 roku, głównie w technologiach firmy Microsoft, niemniej jednak od roku skupiający swoją uwagę na platformie iOS. Zagorzały zwolennik pragmatycznego podejścia do życia i wytwarzania oprogramowania.