87. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

Details

Zapraszamy na 87. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET zorganizowane w ramach GeekWeekWro.

Mamy do zaprezentowania następujące tematy:

.NET Core - Future of multi-platform development

Obecnie Microsoft skupia się na rozwoju .NET Core 1.0 - nowego, multiplatformowego frameworka opartego o komponenty. Oprócz ASP.NET, platforma DNX pozwala na tworzenie bibliotek działajacych na każdym systemie operacyjnym. Oprócz tego, możliwe jest tworzenie aplikacji konsolowych - typowych deamonów hostujących aplikację.

Chciałbym opowiedzieć czym .NET Core jest, jak zacząć z nim pracę. Temat jest dość nowy - nie ma aktualnie żadnego tutoriala na Pluralsight czy książki. Swoją wiedze opieram o wydarzenia branżowe Microsoftu oraz doświadczenie w pracy przy takim projekcie - tematem mojej pracy inżynierskiej jest distributed cache oparty o .NET Core, pracujący na linuxie.

Łukasz Pyrzyk - Software engineer w Credit Suisse. Wiecznie nieobecny student Politechniki Opolskiej. Wielki pasjonat samorozwoju, nowych technologii i community. Młody blogger i uczestnik #dajsiepoznac2016 (https://hackpad.com/ep/search/?q=%23dajsiepoznac2016&via=B3S46uhYVx3) - http://www.pyrzyk.net/

Tworzenie aplikacji mobilnych na Adroid/iOS/Windows przy użyciu Xamarin.Forms.

W skrócie: prezentacja będzie o tym jak w pisać natywne aplikacje na platformy: Android, iOS, Windows (Phone) z użyciem Xamarin Forms.Jak wykorzystać swoje umiejętności C# w świecie platform mobilnych.Jak reużywać kod i projektować interfejs użytkownika raz ale na trzy platformy.O tym, że platform specific i MVVM nie są straszne.Jak testować aplikacje mobilne.

Damian Jarosch – Team Leader w PGS Software S.A., praktykujący .net i web developer ale sercem przy programowaniu urządzeń mobilnych.

Wśród uczestników rozlosujemy miesięczne subskrypcje Pluralsight, narzędzia JetBrains oraz devart.

Podczas spotkania standardowe piwo sponsorowane przez PGS Software!

UPDATE:

Bilety na SQLDay!
Na kolejnym spotkaniu grupy (kwietniowym) bedziemy mieli do rozlosowania 2 bilety na konferencje SQLDay.

Konferencja jest organizowana przez polskie Community MSSQL i odbywa sie we Wrocławiu. Wiecej o samej konferencji mozna przeczytac na sqlday.pl

SPOTKANIE ODBEDZIE SIE W BUDYNKU ALFA (wejscie przy przystanku, pierwsze od FAT)