Skip to content

Warsztaty "Rethinking Integration Testing with Testcontainers"

Photo of
Hosted By
Pawel N.
Warsztaty "Rethinking Integration Testing with Testcontainers"

Details

Raz na jakiś czas zapraszamy Was na warsztaty związane z developmentem. Tak będzie również 1-ego marca, o godz. 15:00. Warsztaty potrwają ok. 3 godzin. Abstrakt znajduje się poniżej. Miejscówka taka sama jak późniejsze spotkanie - klub WySPa. Warsztaty poprowadzi Piotr Przybył.

Warsztaty nie będą do końca darmowe. Przy wejściu będziecie musieli okazać dowód przelewu na minimum 40 zł na dowolną fundację z numerem KRS. Możecie wesprzeć w ten sposób swoją najbardziej cenioną organizację charytatywną. Cel dowolny.

Partnerem warsztatów jest Atomic Jar (https://www.atomicjar.com) - producent narzędzi ułatwiających development.

Abstrakt:
Before Docker, configuring the environment for integration testing was painful - people were using fake database implementations, mocking servers, usually it was not cross-platform as well. However, than to Docker, now we can quickly prepare the environment for our tests.
In this lab, I would like to show how you can use Testcontainers - a popular testing library that harnesses Docker to easily, reliably, spin up test dependencies.
You'll go through the process adding powerful integration tests to your codebase (we'll use a Spring Boot app) without the headache of managing external service dependencies manually. And get acquainted with all necessary Testcontainers concepts to write elegant, efficient, and reliable integration tests.

Bio:
Notoryczny inżynier w pracy i poza nią, podążający za meandrami sztuki programowania. Zawodowo Remote Software Gardener, od kilkunastu lat wyrywający chwasty w ogródkach webowych. Zwykle przycinający Javę (od wersji 1.3) i Scalę do kształtów pożądanych przez klientów, ale i inne języki nie są mu obce. Miłośnik lekkości i zwinności, która powinna przejawiać się przede wszystkim w stosowaniu właściwych narzędzi. Programista, trener, prelegent. W swoich wystąpieniach mówi nie tylko o czystej Javie, ale także o architekturze oprogramowania, bezpieczeństwie komputerowym i umiejętnościach miękkich.

Zielona Góra JUG
Zielona Góra JUG
See more events
Wojska Polskiego 65 · Zielona Góra, al