Doorgaan naar de inhoud

Details

De Test Automation Days 2026 zijn net een maand voorbij, maar wij zijn er nog niet klaar mee. Tijd voor de aftermatch, maar dan op onze eigen manier. Zoals altijd georganiseerd door deTesters, TestCoders en TechChamps, in ons kantoor in de Werkspoorkathedraal in Utrecht.

Deze keer halen we twee Test Automation Days talks naar Utrecht die mooi laten zien hoe breed en interessant ons vakgebied inmiddels is.

Met Wim Selles van TechChamps en Anaïs van Asselt, oud-collega van deTesters en nog altijd een vriendin van de show, belooft dit weer een avond te worden vol praktijkverhalen, nieuwe inzichten en genoeg om over na te praten. Een leuk detail: ze komen allebei oorspronkelijk uit Kampen, hebben allebei bij deTesters gewerkt en hebben door de jaren heen regelmatig op dezelfde events gestaan, alleen nooit tegelijk op hetzelfde podium.
Twee talks, twee totaal verschillende invalshoeken, maar allebei relevant voor iedereen die serieus bezig is met kwaliteit, test automation en hoe we slimmer kunnen werken.

When Mobile Testing Hits Harder Than You Expect
Mobile testen lijkt in eerste instantie veel op web testing. Totdat je te maken krijgt met trage builds, verschillende devices, instabiele testen en feedbackloops die ineens dagen kunnen duren in plaats van seconden.
In deze sessie laat Wim zien waarom mobile testing in de praktijk vaak veel complexer is dan teams vooraf verwachten. Aan de hand van herkenbare situaties neemt hij je mee langs de punten waar mobiele projecten vaak vertragen, vertrouwen verliezen of kwaliteit onder druk komen te staan.
Daarnaast laat hij zien hoe de juiste combinatie van handmatig testen, automation en inzichten uit de praktijk helpt om betere mobiele releases te maken zonder de controle kwijt te raken.

Wim Selles
Wim is directeur bij TechChamps. Daarvoor werkte hij bij SauceLabs als (Lead) Solutions Architect en Staff Product Manager. Altijd met een focus op Mobile, dus Wim mag met een gerust hart ''mister-mobile'' worden genoemd. Wim deelt graag zijn Mobile test automation ervaring als spreker op diverse conferenties en tijdens trainingen en workshops.

Feedback as Fertiliser: From Sh*t to Quality Through AI and Knowledge Automation
Veel waardevolle feedback verdwijnt sneller dan we zouden willen. Bugs worden gesloten, incidenten raken vergeten en productvragen verdwijnen in losse tools of gesprekken. Zonde, want juist in al die informatie zit een schat aan kennis die kan helpen om kwaliteit structureel te verbeteren.
In deze sessie laat Anaïs zien hoe je met AI, RAG en low code automation van al die losse signalen iets bruikbaars kunt maken. Denk aan een levende kennisbank, slimmere inzichten in risico’s en een betere manier om QA inspanningen te prioriteren. Niet door nóg meer handmatig werk toe te voegen, maar juist door feedback slimmer te organiseren en opnieuw te gebruiken.
Een verhaal dat laat zien hoe je van ruis weer richting kunt maken, en hoe een duurzaam QA ecosysteem zichzelf steeds verder kan verbeteren op basis van wat er al gebeurt.

Anaïs van Asselt
Anaïs is Senior QA bij Choco. Voor veel mensen in onze community is zij geen onbekende naam, vooral omdat zij een graag geziene spreker op diverse Test (Automation) conferenties. Ze werkte eerder bij deTesters en is sindsdien eigenlijk nooit echt weggeweest. Anaïs staat bekend om haar praktische blik op kwaliteit en haar talent om technologie, automatisering en teamdynamiek slim bij elkaar te brengen.

Doelgroep
Deze meetup is interessant voor testers, QA engineers, developers en iedereen die bezig is met kwaliteit in moderne software teams.
Deze avond is volledig in het Nederlands (Dutch spoken).

Programma
17:30 Ontvangst en eten
18:30 Performance Testing as a Pipeline Essential
19:30 Korte pauze
19:45 Feedback as Fertiliser: From Sh*t to Quality Through AI and Knowledge Automation
20:30 Q&A en discussie
21:00 Afsluiting met een borrel

Gerelateerde onderwerpen

Misschien vind je dit ook leuk