What we're about

Rozhodli jsme se v Ostravě konsolidovat několik menších meetupů pro IT lidi a vytvořit prostor pro společné setkávání front-endistů, PHPkářů, Rubistů, javistů, .Netistů, QA, infra, UX designerů, prostě všech, co mají co dočinění s IT.

Záznamy z předchozích Meetupů:

TechMeetup Ostrava #1 - Martin Dušek, Viavis: Úvod do bezpečnosti informací (https://youtu.be/WMePUNx7nGM)

TechMeetup Ostrava #1 - Jiří Bartoš, Viavis: Penetrační testování (https://youtu.be/ocaZggHJo3A)

TechMeetup Ostrava #1 - Jan Vejnar, LMC: Zabezpečená komunikace, certifikáty, šifrování (https://youtu.be/HundcFM2L4I)

TechMeetup Ostrava #1 - Vladislav Iliushin, Avast: IoT Security (https://youtu.be/igAgumN4n9c)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Ondra Veselý (https://youtu.be/0TdO7W3xPuY)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Barbora Hladká (https://youtu.be/P3MN9VBgu40)

TechMeetup Ostrava #2 - Machine Learning / Vincent Kríž (https://youtu.be/jWOTzCuwuhs)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Klára Výletová / Kiwi.com (https://youtu.be/35y566UbMis)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Ondřej Machulda / LMC (https://youtu.be/qT-0RP0athQ)

TechMeetUp Ostrava #3 - Test automation - Jiří Čadek / Avast (https://youtu.be/-gy3IrTKv-Q)

Upcoming events (2)

Spin-off: Test automation

Hornopolní 3322/34

Jelikož jsme se nějakému QA tématu věnovali naposled před rokem, máme tady poptávku a návrh na speciální setkání na téma Test automation. Bude probíhat následovně: 22.5. od 16:30 a hostitelem bude Láďa Kozák, CertiCon, Hornopolní 3322/34. UPDATE, LK - Hornopolní 3322/34, budova číslo 3 (ta co je hned vedle Škoda-Auto prodejny, případně další poznávací znamení je galerie obrazů). Prosím - počkejte na recepci. V rozmezí 16:20-16:25 vás vyzvednu. Jelikož nás bude hodně - buďte dochvilní. Díky. 1. Přednáška - Petr Heinz - 5 Levels of Test Automation Anotace: Všichni víme, že automatické testování je nutností pro každý velký e-commerce projekt. Existuje však mnoho způsobů, jak testovat software. Každý z nich má své vlastní výhody a nevýhody. V této přednášce vysvětlíme 5 různých přístupů k testování - unit, funkční, akceptační, performance a HTTP smoke testování - a jak kombinovat silné stránky každého z nich s příklady z reálného života developera. Naším cílem je ukázat vám nástroje, které vám pomohou zajistit, aby vaše aplikace fungovala tak, jak jste zamýšleli, a zároveň se vyhnout nákladům na údržbu velké sady testů. Mějte na paměti, že vaším cílem je dlouhodobá udržovatelnost, ne 100% pokrytí kódu. 2. Diskuze (kruh v kruhu a malé skupiny) Ve skupince 10 lidí budeme s Petrem, Vojtou Bartou a dalšími předními QA osobnostmi ostravska diskutovat do hloubky trable s Test automation a jak je zvládnout. Setkání je zdarma, občerstvení nebudeme chystat alias bagetu sebou.

TechMeetup #8 - Big Data

Impact Hub Ostrava

POZOR: - Tentokrát začínáme už v 17.00 :) - Budeme mít pro vás soutěž o volný vstup na konferenci PyCon CZ 2019, kterou hostí Ostrava 14.-16. června https://cz.pycon.org/2019/programme/talks/ - Pokud byste měli chuť, vypravte se do Brna na tuto konferu https://www.womenintech.cz/ s extra slevou 30 % - slevový kód: TechMeetupOstrava ----------------------------------- Jak mít Big Data pěkně pod kontrolou a vytěžit je jak nejvíc to jde? Nejen o tom si budeme povídat s těmito borci na 8. TechMeetupu. 1. Radek Tomšej a Jakub Hettler (LMC) https://www.linkedin.com/in/tomsej/ https://www.linkedin.com/in/jakubhettler/ Přednáška: Data Warehouse Fuckups Proč je dobré mít DWH v cloudu, používat kontejnery a vytvářet DevOps kulturu i v BI. Workspace: "Proč naše DWH potřebuje Docker" ----------------------------------- 2. Ondřej Popelka (Keboola) https://www.linkedin.com/in/odinuv/ Přednáška: Data Operating System Když jsme vytvořili Keboola Connection, neměli jsme tušení, co to vlastně je. Ale věděli jsme, že je to užitečné. Teď už víme, že je to data operating system. A také víme, proč data operating system je tak zásadní pro firmy při správě velkých dat. Workspace: TBA ----------------------------------- 3. Tomáš Hudík (EmbedIT) https://www.linkedin.com/in/tomas-hudik-41a4b024/ Přednáška: Data Science expectations and reality "Data driven decisions" from a technical point of view. Do we have these decisions in our companies, environments or private lives? What are the obstacles and challenges? Nowadays, Data Science is not "just" about reporting but we should be able to use it in a production. That means, we have to deploy it fast. Big data toolset is here since 2006 - we will describe how it has developed and how it is used today. Workspace: Uděláme si jednoduchý webscraping (extrakce dat z webu). Je potřeba mít na noťasu nainstalovaný Python 3 a modul venv. ----------------------------------- Přibližný harmonogram:[masked] přednášky (vč. přestávky)[masked] workspace aneb pojďme víc do hloubky[masked] networking Setkání je zdarma. Občerstvení a pivo zajištěno:)

Past Events

Agile Circle: Risk management in Agile

Stora Enso Ostrava

Photos (45)

Find us also at