• TechMeetup #26: UX očima vývojáře

  Impact Hub Ostrava

  Březen je tady a spolu s ním další obsahem nadupaný TechMeetup! Tentokrát se můžete těšit na téma "UX očima vývojáře" a jak název napovídá, chceme tohle téma (UX/UI) vzít za trochu jiný konec než obvykle - v jednoduchosti řečeno za ten vývojářský konec. :)

  Těšit se můžete na celkem 4 speakery a 3 přednášky, které vás provedou přes užitečnost znalosti UX při každodení práci vývojaře, přes pár zkušeností a rad, jak to dělat a nedělat, až po praktické povídání o komponentovém vývoji. Zkrátka je toho hodně a bude to stát za to!

  Celé setkání proběhne už tradičně v ostravském Impact Hubu, ale jako vždy budeme mít připravený i stream na našem YT Channel.

  Pokud přijdete přímo do Hubu (což je rozhodně lepší), budete mít možnost vyhrát volný vstup na konferenci WebExpo v hodnotě 6700 Kč!

  Program:
  17:30 Uvítání
  17:35 Blok božích přednášek (po 25 min.)
  19:30 Pokračování programu a následná afterparty

  Přednášky:
  Znalost UX: výhoda pro vyvojáře i byznys
  Václav Ryška (MEWS)

  V úvodu přednášky vysvětlím, proč je pro vývojáře užitečné věnovat se UX a jak může tento přesah pomoct jim samotným při vývoji softwaru. V další části popíšu, jak k UX typicky přistupujeme v Mews v rámci produktových týmů. Poté bych rád rozebral pár rozdílů mezi přístupem k UX z pohledu frontendového a backendového vývojáře. A na závěr zmíním přístup, kdy ve firmě existuje celý tým (v Mews ho nazýváme Design Systém), jehož primárním účelem je řešit UX, navrhovat design a vytvářet softwarové komponenty pro ostatní týmy ve firmě.

  Možnosti spolupráce: Jak na vývoj produktu s minimem či žádnými designéry v týmu
  Pavel Doležal & Karolína Šafaříková (Y Soft)

  V průběhu agilní transformace jsme ve Y Softu měli možnost experimentovat s různými podobami spolupráce vývojářů s UX designéry. Podělíme se o to, co vše jsme měli doposud možnost vyzkoušet, jaké byly klady a zápory jednotlivých forem spolupráce a u které z nich jsme nakonec zakotvili a proč. Pro zájemce z řad developerů o budování přesahu do UX designu přidáme také pár tipů odkud začít a jaké designérské skilly se našim vývojářům v praxi zatím hodily nejvíc.

  Jak velkou část UX za vás vyřeší design systém
  Adam Kudrna (Freelancer)

  Design systémy vytváří firmy, které chtějí zrychlit a zlevnit vývoj svých produktů. Jak jim ale design systém pomůže s UX? Ukážeme si, co všechno z toho, co pod UX spadá, zvládne vyřešit design systém, jak dosáhnout co nejvyšší samostatnosti a pohodlí vývojářů a jak nám to celé funguje v multi-brand design systému Spirit v LMC.

  Těšíme se!

  Odkazy našich partnerů:
  JetBrains
  CertiCon
  Stora Enso
  Y Soft
  Mews
  Odkazy organizátorů:
  Newired
  LMC + Profesia
  ProRocketeers
  Unodor
  Impact Hub Ova