addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

CocoaHeads Kraków Message Board › rozliczanie przychodów z AppStore

rozliczanie przychodów z AppStore

Kuba S.
user 67277782
Kraków, PL
Post #: 13
Hej,

jestem pewny że musi tu być ktoś kto ma z tym doświadczenie ;)

Szukam właśnie informacji o tym, jak należy rozliczać App Store czy ogólnie sprzedaż oprogramowania, i znalazłem 3 zupełnie różne wersje:

1) można rozliczać jako faktury VAT na działalność gospodarczą, a można też jako przychód z praw autorskich (np. http://antyweb.pl/jak...­, niektórzy na http://myapple.pl/dla...­)
2) można próbować rozliczać jako przychód z praw autorskich, ale po jakimś czasie urząd może się przyczepić że jednak trzeba zarejestrować działalność (większość osób na MyApple)
3) nie można rozliczać jako działalność tylko jako przychody z praw autorskich, nawet jeśli ma się działalność (np. http://grupy-dyskusyj...­ i http://prawo.rp.pl/ar...­, choć tam akurat nie pada konkretnie nazwa AppStore)

Czy ktoś wie jak to ma być i dlaczego?

Druga sprawa - jak jest w tej chwili z podatkami? Pamiętam sprawę jakiś czas temu, że znajomemu księgowa kazała wyłączyć sprzedaż w większości regionów poza EU i US, bo nie wiadomo jak tam płacić podatki a Apple umywa ręce od tego. W tej chwili z tego co piszą na MyApple wynika, że większość rozlicza się zupełnie normalnie, tylko z Japonią są problemy, ale tam i tak w najgorszym przypadku po prostu Apple dolicza dodatkowy podatek jeśli nie załatwimy sobie inaczej. Jak to wygląda u was?
Lukasz P.
user 19266801
Kraków, PL
Post #: 7
Ad.2
Wiem tyle, że US faktycznie może się przyczepić "po jakimś czasie" a dokładnie po czasie 3 miesięcy.
Gdzieś tam w naszym prawie stoi, że jeśli uzyskujesz przychód 3 miesiące z rzędu musisz zarejestrować działalność gospodarczą.
Błażej B.
user 65599482
Group Organizer
Kraków, PL
Post #: 15
Z mojego dowiadczenia z podatkami i US w kwestii sprzedazy oprogamowania wynika, ze wszystko jest kwestia tego jak przedstawisz im sprawe i na kogo trafisz. Swego czasu (przed App Store) tego typu sprzedaz rozliczalem jako przychody z praw autorskich (50% kosztow) i nie bylo problemow.

Na Twoim miejscu, jesli masz Dzialalnosc Gospodarcza to zaliczylbym to jako normalny przychod bez zadnych kombinacji. Natomiast jesli nie masz jeszcze zalozonej DG i sa to male przychody to zdecydowanie z praw autorskich i 50% kosztow. Pozniej, jesli interes sie rozkreci, lepiej zaloz DG zeby uniknac klopotow.
Powered by mvnForum

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy