Skip to content

Scalania 4 - spotkania z językiem Scala

Scalania 4 - spotkania z językiem Scala

Details

Nauka języka Scala (http://scala-lang.org/) przez grupowe rozwiązywanie krótkich zadań programistycznych (zestaw zadań S-99: Ninety-Nine Scala Problems (http://aperiodic.net/phil/scala/s-99/), ćwiczenia z książki "Functional Programming in Scala" (https://github.com/pchiusano/fpinscala) i ćwiczenia do szkolenia "Scala i programowanie funkcyjne" (http://www.grzegorzbalcerek.net/scalafp.html)).

Sponsorem spotkania jest niezmiennie firma Javart (http://javart.eu/).

https://lh6.googleusercontent.com/-_KS9q7hGBMk/UjYPq3P35RI/AAAAAAAAE5U/0rBvkFKuKgU/w891-h668-no/20130911_181609.jpg

Krótki adres do upubliczniania wydarzenia: http://scalania.pl (http://scalania.pl/).

Na spotkanie należy przynieść komputer z pobranymi projektami scalania (https://github.com/jaceklaskowski/scalania) oraz (opcjonalnie) fpinscala (https://github.com/pchiusano/fpinscala) z zainstalowanym SBT (http://www.scala-sbt.org/) 0.13.0. Wybór edytora tekstowego czy IDE pozostawia się decyzji uczestników.

Spotkanie przebiega według następującego harmonogramu:

• 10 minut = Rozgrzewka, czyli ostatnio scalane - przypomnienie konstrukcji języka Scala i ich użycia w zadaniach. Ten krok ma na celu skrócić dystans między nowymi uczestnikami spotkania, osobami, które nie były na poprzednich i wykonywały zadania samodzielnie a stałymi bywalcami.

• 30 minut = Wprowadzenie do języka Scala na poziomie umożliwiającym rozwiązywanie zaplanowanych ćwiczeń. Tym razem na scenie zobaczymy Anitę Fronczak (https://www.meetup.com/Warszawa-Java-User-Group-Warszawa-JUG/members/62633702/), Piotra Marczewskiego (https://www.meetup.com/Warszawa-Java-User-Group-Warszawa-JUG/members/99752112/) i Andrzeja Goławskiego (https://www.meetup.com/Warszawa-Java-User-Group-Warszawa-JUG/members/78513142/), każda z osób z 10-minutowym wprowadzeniem do niezbędnych konstrukcji języka Scala.

• 10 minut = Samodzielnie rozwiązujemy zadanie z listy zadań. Nowością tego spotkania będzie podział na 3-osobowe grupy, aby umożliwić żywsze zajęcie się tematem w podgrupach i poprawienie skuteczności wymiany wiedzy między uczestnikami.

• 10 minut = Prezentacja rozwiązania. W przypadku braku rozwiązania, odznaczamy zadanie jako nietrywialne i przechodzimy do kolejnego (z adnotacją, że należy zadanie rozwiązać później).

Planowane zadania do przećwiczenia: P11-P16.

Wszyscy (bez względu na poziom zaawansowania w Scali czy wcześniejszego udziału w scalaniach) są mile widziani i powinni znaleźć dla siebie coś użytecznego.

Spotkanie na Twitterze nagłaśnia @jaceklaskowski (https://twitter.com/jaceklaskowski) pod hashtagiem #scalania (https://twitter.com/search/realtime?q=%23scalania). Koniecznie ReTwittuj!

Firmy, które zechciałyby wesprzeć naszą inicjatywę, proszone są o kontakt z organizatorem Jackiem Laskowskim (jacek@japila.pl).

O Javart

Javart (http://javart.eu/) jest zespołem developerów, który od 13 lat tworzy aplikacje serwerowe, webowe i mobilne. Aktywnie rozwijają się i zdobywają doświadczenia w nowych technologiach. Ostatnio zaprowadziło ich to w rejony fascynującego świata języka Scala. Mają już z nim pierwsze doświadczenia, dlatego postanowili wesprzeć rozwijający się cykl spotkań scalania i podzielić się z uczestnikami tym, czego się dowiedzieli w ramach własnych poczynań.

Aktywnie wspierają społeczność JUG - od lat są w gronie głównych sponsorów konferencji Confitura (http://confitura.pl/) (dawniej Javarsovia).

Photo of Warszawa Java User Group (Warszawa JUG) group
Warszawa Java User Group (Warszawa JUG)
See more events