Skip to content

2. Open Source Budapest meetup

Photo of Gabor Kelemen
Hosted By
Gabor K.
2. Open Source Budapest meetup

Details

Program

18:00 – Kapunyitás, kötetlen csevegés

19:00 – Előadások:

Baráth Gábor: Fotókidolgozás és kreatív tervezés GIMP-pel

Hogyan juthatunk el a fotótól a magazin címlapig szabad szoftverekkel avagy miért nem kell neked Photoshop? A fotósok és grafikai tervezéssel foglakozó szakemberek (és ezért az amatőrök jó része is) a mai napig ipari pszeudószabványként tekintenek a Photoshopra, pedig otthoni és félprofesszionális felhasználásra nagyszerű szabad alternatíva létezik, a GIMP.

Őry Máté (BME Informatikai Központ (http://circlecloud.org/)): Szabad felhőmenedzser fejlesztése

Bemutatom, hogyan jutott el egy kis csapat az OpenNebula elé írt felhasználói felülettől 1 év fejlesztéssel egy a gyakorlatban is helytálló, szabad szoftverekből építkező* komplett IaaS+ menedzserig.
Kitérek az architektúrára, a fejlesztés menetére, az alkalmazott műszaki megoldásokra és megélt kihívásokra.

  • Ízelítő: Python, Django, Celery, Libvirt, KVM, Open vSwitch, Netfilter, Puppet, Ubuntu.

Karóczkai Krisztián (MTA SZTAKI (http://www.sztaki.hu/)): Firefox OS, első félév a hazai felsőoktatásban.

A Firefox OS-nek hazai megjelenését követően pár hónapra volt csak szüksége arra, hogy bekerüljön az egyik vezető hazai egyetem informatikus képzésének tananyagába. Szó lesz a tananyag kialakításáról,
a diákok féléves munkájáról, elkészített markat place alkalmazásokról, a szeptembertől induló új félévről, TDK-ról, szakdolgozatokról, és az ősz több jelentős Firefox OS-sel kapcsolatos eseményeiről az Óbudai
Egyetemen.

Jelentkezz előadni a kedvenc nyílt forrású szoftveredről az opensourcebudapest kukac gmail com címen!

• Fejlesztesz valamit, vagy akár csak van egy ötleted, amibe másnak is érdemes lenne beszállni?

• A cégetek szabad szoftvert használ a LAMP szervernél izgalmasabb feladatra?

• A szabadon elérhető tudás megváltoztatta az életed?

• Találtál egy menőbb Emacs billentyűkombinációt a C-x M-c M-butterfly-nál?

Meséld el 10 percben!

A belépés ingyenes, de kérjük, hogy regisztrálással jelezd, ha jössz.

Photo of Open Source Budapest group
Open Source Budapest
See more events
BalaBit IT Security konferenciaterem
Alíz utca 2. · Budapest