Next Meetup

ŚGMS#18: Kubernetes vs Service Fabric
Walka Jakubów na orkiestratory w nowej lokalizacji spotkań Śląskiej Grupy MS: Strefie Centralnej! Jakub Bujny Temat: Kubernetes bez tajemnic Opis: 4,787,458 - tyle linii zawiera repozytorium Kubernetesa na Githubie w momencie pisania tego tekstu. Całkiem sporo jak na proste narzędzie, które potrafi uruchomić kontener - ja np. robię to jedną linijką ;) No właśnie - czy aby na pewno takie proste? W czasie tego wykładu dowiesz się z jakich komponentów składa się Kubernetes, jak to jest z tą siecią, jak wygląda HA klaster w chmurze, co z bezpieczeństwem i po co w ogóle to wszystko. Jeśli nie znasz Kubernetesa to będzie dla Ciebie świetna okazja aby zapoznać się z tym zyskującym na popularności narzędziem, tak ochoczo wspieranym przez dobrego wujka Google. O mnie: Kiedyś programista, dziś DevOps, dokładnie wpasowujący się w lukę powstałą na przecięciu developmentu i administracji. Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej, fanem opensource’owych rozwiązań, zwolennikiem JVM (Java, Groovy, Scala) który przygląda się ostatnio językom funkcyjnym (Clojure) a w zawodowym świecie posługuję się też Pythonem. Z fascynacją spoglądam na rozwój IT od strony skalowalności i integracji w chmurze (AWS) szczególnie w przypadku systemów rozproszonych oraz architektury mikroserwisów, wyznaję Linuxa i Infrastructure as code (Terraform/Ansible), cierpię gdy muszę klikać w GUI. Chciałbym mieć więcej czasu aby przylutować jakiś tranzystor albo bardziej zgłębić TensorFlow’a. Aktywnie prowadzę swojego IT bloga, na którego serdecznie zapraszam! https://jakubbujny.com/ Jakub Sikora Temat: Jedno narzędzie, które rozwiąże twoje problemy z mikroserwisami O mnie: Programista z 5-letnim doświadczeniem wywodzący się ze środowiska .NET. Prelegent i aktywny członek polskiego community IT. Miłośnik odkrywania nowych rozwiązań i dzielenia się wiedzą ze społecznością. Jeden z założycieli fundacji wspierającej community IT na Śląsku - Gruba.IT.

Strefa Centralna

Plac Sejmu Śląskiego 2 · Katowice

Upcoming Meetups

Past Meetups (19)

What we're about

Grupa entuzjastów technologii z koszyka produktów Microsoft. Spotykamy się co miesiąc wymieniając się wiedzą i doświadczeniami z lokalnego rynku IT

Nagrania z naszych spotkań dzięki Mateuszowi znajdziecie na youtubach (
https://www.youtube.com/channel/UCBprY2hlK1_KJOUB0AR-jyQ/videos).

Stosujemy opis stopnia trudności danej prelekcji zaproponowany przez Microsoft. Cytując Mariusza Kędziora ( blog (https://blogs.technet.microsoft.com/mkedziora/2010/06/24/co-to-jest-poziom-sesjiprezentacji-w-microsoft/) )

Microsoft przyjął skalę oznaczania stopnia trudności danej sesji/prezentacji.

Dzięki temu ma być łatwiej zorientować się, jak trudna w zrozumieniu będzie dana sesja oraz jaką wiedzę wypadałoby posiadać przed pójściem na nią.

Skala jest bardzo prosta i składa się z liczb od 100 do 400.

I tak:

Poziom 100

Bardzo ogólne wprowadzenie do tematu. Opisy z pogranicza marketingu i wiedzy technicznej. Nie są wymagane żadne wcześniejsze doświadczenia w tym temacie.

Poziom 200

Wprowadzenie techniczne do tematu. Do sesji zalecana jest znajomość danego tematu na poziomie znikomym lub podstawowym.

Poziom 300

Sesja techniczna opisująca szczegóły danego zagadnienia. Wymagana jest znajomość tematu i zrozumienie podstaw.

Poziom 400

Sesja mocno techniczna opisująca bardzo specjalistyczne funkcje i rozwiązania. Osoba uczestnicząca w takiej sesji powinna mieć w danym temacie spore doświadczenie.

Members (678)

Photos (66)

Find us also at