Next Meetup

ŚGMS#17: HTTP/2 & Serverless w Azure
Już wkrótce spotykamy się ponownie i jak zwykle odwiedzą nas znakomici prelegenci z całą masą wiedzy! 1. Tomasz Pęczek ✶Temat: With great power comes great responsibility - using HTTP/2 responsibly ✷Opis: A lot has been written about new features in HTTP/2 and performance improvements it's bringing, so you have probably read some of it (don't worry if you didn't, there will be a brief recap). But we all know there is nothing for free in IT (and especially Web) world. There are no "no brainers" or "silver bullets". This talk focuses on what to consider to get the most out of HTTP/2 without hurting yourself or your users in the process. ✸O mnie: Software developer and passionate Developer, blogger, speaker and open source author/contributor focused on Web Development in context of ASP.NET (Core) platform. For more than 10 years he has been creating web applications for health care, banking or e-learning industries. Currently he works in Oracle as an applications architect where his main areas of responsibility are web applications performance and security. Microsoft MVP in Visual Studio and Development Technologies category. 2. Michał Furmankiewicz ✶Temat: Serverless w Azure to nie tylko Azure Functions. Przekrojowe demo usług, ich możliwości i scenariuszy użycia. ✷Opis: Nie lubię buzzwordów. Chmura jest jednym z nich, tak jak serverless. W czasie godzinnej sesji, na początku wyjaśnię czym jest serverless a czym nie jest, dlaczego świat go tak lubi i co realnie można zbudować korzystając z tej koncepcji. Zobaczycie dużo demo, które pokażą przekrojowo usługi i wyjaśnią jak ich używać. ✸O mnie: Michał od 4 lat jedyne co robi, to zabawy w chmurę. Na co dzień rozwija firmę Chmurowisko (http://chmurowisko.pl/), dba o architekturę rozwiązań i pokazuje klientom pełen świat możliwości. Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu http://architektwchmurze.pl. Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i pisze kod. Tylko dla siebie i dla zabawy.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINIBA)

ul. Bankowa 11a · Katowice

  Past Meetups (18)

  What we're about

  Grupa entuzjastów technologii z koszyka produktów Microsoft. Spotykamy się co miesiąc wymieniając się wiedzą i doświadczeniami z lokalnego rynku IT

  Nagrania z naszych spotkań dzięki Mateuszowi znajdziecie na youtubach (https://www.youtube.com/channel/UCBprY2hlK1_KJOUB0AR-jyQ/videos).

  Stosujemy opis stopnia trudności danej prelekcji zaproponowany przez Microsoft. Cytując Mariusza Kędziora ( blog (https://blogs.technet.microsoft.com/mkedziora/2010/06/24/co-to-jest-poziom-sesjiprezentacji-w-microsoft/) )

  Microsoft przyjął skalę oznaczania stopnia trudności danej sesji/prezentacji.

  Dzięki temu ma być łatwiej zorientować się, jak trudna w zrozumieniu będzie dana sesja oraz jaką wiedzę wypadałoby posiadać przed pójściem na nią.

  Skala jest bardzo prosta i składa się z liczb od 100 do 400.

  I tak:

  Poziom 100

  Bardzo ogólne wprowadzenie do tematu. Opisy z pogranicza marketingu i wiedzy technicznej. Nie są wymagane żadne wcześniejsze doświadczenia w tym temacie.

  Poziom 200

  Wprowadzenie techniczne do tematu. Do sesji zalecana jest znajomość danego tematu na poziomie znikomym lub podstawowym.

  Poziom 300

  Sesja techniczna opisująca szczegóły danego zagadnienia. Wymagana jest znajomość tematu i zrozumienie podstaw.

  Poziom 400

  Sesja mocno techniczna opisująca bardzo specjalistyczne funkcje i rozwiązania. Osoba uczestnicząca w takiej sesji powinna mieć w danym temacie spore doświadczenie.

  Members (644)

  Photos (63)

  Find us also at