ŚGMS#18: Kubernetes vs Service Fabric

Are you going?

28 spots left

Share:
Location image of event venue

Details

Walka Jakubów na orkiestratory w nowej lokalizacji spotkań Śląskiej Grupy MS: Strefie Centralnej!

Jakub Bujny
Temat: Kubernetes bez tajemnic

Opis:
4,787,458 - tyle linii zawiera repozytorium Kubernetesa na Githubie w momencie pisania tego tekstu. Całkiem sporo jak na proste narzędzie, które potrafi uruchomić kontener - ja np. robię to jedną linijką ;) No właśnie - czy aby na pewno takie proste? W czasie tego wykładu dowiesz się z jakich komponentów składa się Kubernetes, jak to jest z tą siecią, jak wygląda HA klaster w chmurze, co z bezpieczeństwem i po co w ogóle to wszystko. Jeśli nie znasz Kubernetesa to będzie dla Ciebie świetna okazja aby zapoznać się z tym zyskującym na popularności narzędziem, tak ochoczo wspieranym przez dobrego wujka Google.

O mnie:
Kiedyś programista, dziś DevOps, dokładnie wpasowujący się w lukę powstałą na przecięciu developmentu i administracji. Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej, fanem opensource’owych rozwiązań, zwolennikiem JVM (Java, Groovy, Scala) który przygląda się ostatnio językom funkcyjnym (Clojure) a w zawodowym świecie posługuję się też Pythonem. Z fascynacją spoglądam na rozwój IT od strony skalowalności i integracji w chmurze (AWS) szczególnie w przypadku systemów rozproszonych oraz architektury mikroserwisów, wyznaję Linuxa i Infrastructure as code (Terraform/Ansible), cierpię gdy muszę klikać w GUI. Chciałbym mieć więcej czasu aby przylutować jakiś tranzystor albo bardziej zgłębić TensorFlow’a. Aktywnie prowadzę swojego IT bloga, na którego serdecznie zapraszam! https://jakubbujny.com/

Jakub Sikora

Temat: Jedno narzędzie, które rozwiąże twoje problemy z mikroserwisami

O mnie:
Programista z 5-letnim doświadczeniem wywodzący się ze środowiska .NET. Prelegent i aktywny członek polskiego community IT. Miłośnik odkrywania nowych rozwiązań i dzielenia się wiedzą ze społecznością. Jeden z założycieli fundacji wspierającej community IT na Śląsku - Gruba.IT.