ŚGMS#20: Serverless HDD & Time-consuming operations in web apps

Are you going?

44 people going

Share:
Location image of event venue

Details

W nowym roku zaczynamy z lokalnymi prelegentami.

1. Grzegorz Piotrowski
✶Temat: Serverless - Hype Driven Development
✷Opis:
Pojęcie "serverless" słychać już od jakiegoś czasu w naszym programistycznym świecie, a hype wokół niego zdaje się tylko rosnąć. Czy jest to kolejny krok w kierunku ewolucji tworzenia oprogramowania czy tylko ciekawostka, która wkrótce przeminie? Jak wygląda codzienna praca w takim podejściu oraz na co należy zwracać szczególną uwagę?
No i najważniejsze - do czego można tak naprawdę stosować serverless oraz jak nie dać się zgubnie ponieść fali tego rosnącego trendu?
Na te oraz inne pytania odpowiemy sobie w trakcie niniejszej prelekcji - jesteście gotowi?
✸O mnie:
Programista, szkoleniowiec, pasjonat nowych technologii, miłośnik platformy .NET. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę. Wcześniej, jako Microsoft Student Partner, aktywnie udzielał się w środowiskach akademickich prowadząc liczne warsztaty i wykłady, teraz robi to samo dla profesjonalistów IT. Organizator hackathonu PiastCode oraz konferencji PiastConf. Wolny czas lubi spędzać przy grach planszowych.

2. Wojciech Kempa
✶Temat: Time-consuming operations in web applications
✷Opis:
W dzisiejszych czasach coraz więcej rozwiązań IT zostaje dostarczanych jako usługi sieciowe.
Oznacza to wyparcie dotychczasowych aplikacji typu standalone przez rozwiązania tj. web applications, single page applications, serwisy REST, rozwiązania oparte o chmurę.
Ze względu na istniejące ograniczenia, część rozwiązań w dalszym ciągu jest dostarczane jako aplikacje standalone. Jednak prężny rozwój technologii tj. HTML5, JavaScript oraz ASP MVC czy .Net Core pozwala na ich stopniowe zastępowanie przez rozwiązania typowo sieciowe.
Podczas prelekcji przyjrzymy się w jaki sposób stworzyć aplikację typu single page application w oparciu o technologie HTML5, ASP MVC oraz .Net Core. Poruszymy również temat operacji typu time-consuming w architekturze client-server, implementacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla takich rozwiązań.
✸O mnie:
Programista, Architekt, aktualnie Team Leader. Od 8 lat związany z technologią .Net oraz rozwiązaniami Microsoftu (tj. SharePoint, Active Directory, SCCM, Microsoft Exchange, MS Office).
Zaangażowany w rozwój oprogramowania dla biznesu oraz przemysłu z użyciem technologii HTML5, JavaScript, ASP.Net, ASP MVC, Single Page Applications oraz RIA.
Odpowiedzialny również za projektowanie architektury systemów, wdrażanie i integracje systemów opartych na technologiach / rozwiązaniach Microsoftu.