Skip to content

ŚGMS#22: Organizatorzy na Dwulecie. Q#, WebAssemby & Toyota

Photo of
Hosted By
Tomasz K. and 2 others

Details

#22 niezbyt równy, ale to już dwa lata 🍰🎉
Z tej okazji chcieliśmy przedstawić wam nasze, organizatorów prelekcje.

1️⃣ Dominik Przywara
✶Temat: Schrödinger's position - superposition!
✷Opis:
Temperatury niższe niż w kosmosie i ogromna moc obliczeniowa - komputery kwantowe. Błogosławieństwo? A może wręcz przeciwnie? Co jeśli już nic nigdy nie będzie bezpieczne, bo wszystko będziemy mogli rozszyfrować? I w ogóle jak to działa?
W trakcie tej sesji postaram się przybliżyć podstawowe pojęcia związane z komputerami kwantowymi, nadziejami jakie możemy z nimi wiązać, a także przykład aplikacji napisanej przy użyciu kwantowego języka programowania dostarczonego przez Microsoft - Q# :)
✸O mnie:
Zawodowo Senior Mobile Solutions Center Developer w Billennium tworzący rozwiązania przy pomocy technologii Microsoft - od Azure po Xamarin. Współzałożyciel Śląskiej Grupy Microsoft, członek Billennium Inspiration Team. Okazjonalnie prowadzący szkolenia z tematyki Azure i SOLID/TDD. Prywatnie: fan dobrych seriali, koder, gamer.

2️⃣ Tomasz Kot
✶Temat: Raporty A3 Toyoty
✷Opis:
Toyota od wielu lat kreuje dobre praktyki wytwarzania produktów. Chciałbym tym razem opowiedzieć Wam jak rozwiązywanie problemów metodą raportu A3 ułatwia życie i ze skompilowanych problemów eksponuje proste rozwiązania.
✸O mnie:
Kiedyś programista, teraz lider zespołu, kierownik biura, społecznik.
Od początku swojej przygody z IT organizuje spotkania mające na celu wymianę doświadczeń oraz networking w środowisku programistycznym. Założyciel Śląskiej Grupy Microsoft, prelegent i trener. Profesjonalnie Kierownik Oddziału Billennium Bytom – nowa rola, która coraz mniej pozwalają koncentrować się na technikaliach, a coraz bardziej popychają w kierunku umiejętności miękkich.
Obecnie zafascynowany Toyotą - wcale nie samochodami, lecz ich poglądem na prowadzenie firmy tworzącej produkty. Stąd zainteresowania to Lean, Agile oraz masa pochodnych.
Prywatnie motocyklista, gadżeciarz, siatkarz i gracz planszówek.

3️⃣ Joanna Lamch
✶Temat: WebAssembly and .NET
✷Opis:
WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.
✸O mnie:
Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od 15 lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty z wykorzystaniem dobrodziejstw współczesnego DevOps'u. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft.

Plac Sejmu Śląskiego 2 · Katowice