Mindful Practices in Organisations-Organizational Traumas


Details
https://secure.meetupstatic.com/photos/event/2/d/5/8/event_460691608.jpeg
ORGANIZATIONAL TRAUMAS™
IS THERE SUCH A THING? IF SO, WHAT CAN WE DO ABOUT?
Our meet up on the 7th JUNE will be dedicated to the theme that will be the day long workshop theme as well on that day.
Are we Trapped in our Collective Traumas?
What is the connection, if any, between Mindful Organisations and Organizational Traumas?
Collective traumas and their impact on organizational effectiveness…
In the past 25 years of working with organisations, I had to learn to see a deeper level of their bahaviour. A level where -what we call- organizational culture many times is very fragmented, chaotic and lacks cohesion and wholeness. What is it due to? Many reasons we can name, yet this time we will inquire into the possibility of looking at organisations as living systems with their inner dynamics where trauma - ie. deeply impactful, unwanted, unexpected action - is exerted over its employees creating a field where disharmony becomes the underlying power, thus many of our interventions are useless, in vain until we address this deeper field. The morphogenetic field of an organisation that survived many regimes, many purposes and leadership may be traumatized and less aware of potential new directions, less intuitive and sensitive to new callings and potentialities. We will have a social trauma specialist, Anngwyn St Just, USA with us to inqiure into this topic.
We will dedicate the whole weekend to this topic in various forms and shapes as stations of a Healing Journey. See more: http://www.wisdomweavers.wordpress.com
This evening is hosted by: Agota E Ruzsa,
Our Guest is Anngwyn St Just (http://www.acst-international.com/), USA, social traumatologist.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
MINDFULNESS based organisational practices-Tudatos Jelenlét a szervezeti munkában.
Each month we will visit a practice that - in our experience - is deeply enhanced by the inner capacity of mindful Presence.
How does the concept and methodology of the 5 disciplines of P.Senge (SoL) became the foundation for Presencing and U.Lab and necessarily, by its inherent capacity supports the birth of selforganisation if practiced deeply and well rooted in the foundational practice of mindfulness.
Nowdays mindfulness became the fad word in our daily practices. IT IS wonderful, yet we need to be aware enough to know that it is not a tool that you master by just knowing about it. it is a capacity that emerges from the inner practice you apply to your inner development. Becoming mindful is a journey into practice and a never ending process... How does it manifest in our Organisational and coaching and facilitation practices???
This is what we will focus on this time in our April meet up.
There are tools and methods, many of them originating from deep metaphysical and buddhist traditions, and the question may well arise: why do they urge and manifest in the daily activities in our recent times?
Minden hónap 1. szerdáján a egy olyan, a szervezetekben is használt - jelenlét, mindfulness alapú gyakorlatot járunk körbe, amely a szervezeti munka, vezetés és csoport munka, stb. számára is valóban fontos és hasznos.
A hétvégén egy meditációs-mindfulness programon voltam, nagy örömmel és gyakorlási vággyal, hisz már évtizedek óta ezt a megközelítést élem meg magam számára autentikusnak és furcsa módon az erre hangolt exo- és "ezo"terikus módszerek találtak meg ( cocounselling, bohmi dialógus, 7 sugártan, JK, . SoL és Presence, U.lab..)..majd végig sétáltam a rendszerváltás óta - nekem úgy tűnik,- legnagyobb létszámú tüntetést, bár szónokokat nem hallottam, - amit egyáltalán nem bánok - de sok figyelő, csendben vonuló és támogató, reményekkel teli felvonulót igen. Érdekes volt egy véleményeimben felfüggesztett jelenléttel vonulni és résztvenni. Ez a hétvége megerősített abban és közelebb vitt ahhoz, amit már régóta tudok, hogy a mindfulness alapú, tudatos társadalom nélkül nehezen fogunk egymáshoz építően viszonyulni és a csatában, le- és elnyomásba pedig belehalunk. A tanuló szervezetek 5 alapelve és benne különösen a dialógus, mint mentális mintáink-a jelenségek mögötti ítélkezéseink, hiedelmeink felismerését és mély mintázatának feltárását szolgáló módszer elengedhetetlen. A szervezeti világba a SoLon keresztül az MIT kereteibe így került miután D.Bohm és JK beszélgetéseiből kibontakozott, mint gyakorlati diszciplina, majd nagy népszerűséget nyert, mikor P.Senge és Jaworski és O.Scharmer átültették a Presenceing megértésébe és módszertanába, amely ismét nagyon fontossá vált az U.elmélet aproposján. Valóban nem engedhetjük el, csak azért mert a divathullám másfele fodrozódik, hisz az U elmélet és számos társadalmi tudatos átalakulási folyamat mély alapozását adja.Enélkül, pl. az U.elmélet is és a mindfulness is csak üzleti fogás és sikerhajhász pénzkereset Napjainkban oly sokan lettek hirtelen mindfulness szakértők és ezt, épp a gyakorlati területen történő hatását illetően, mint pl. szervezetfejlesztés, vezetőképzés és coaching, kezdik hirdetni, és önmagukat ennek tudójaként megjelölni... vajon honnan ez a gyors képesség??? tán felismert inkarnációk sorából fakad, mikor elmélyült szerzetesi prakszist űztek? Mert a mindfulness alapú programok - csak évtizedes gyakorlásban kierélelt megértés által tudnak hatékonyak és a másiknak is értékteremtőek lenni, hisz itt a JelenLét a kulcs. S ehhez, ha igazán komolyan vesszük, valahogy igy lehet alapjaiban viszonyulni, ahogy JK írja itt alább:" Felejt el mindent, amit tudni vélsz magadról. Felejts el mindent, mit eddig gondoltál magadról: úgy kezdünk bele az egészbe, mintha semmit nem tudnánk. " JK
Ez lesz a From SoL to Soul: Szer-vezette szervezetek áprilisi beszélgetésének témája, a MeetUp-on
ÉS ez a Tudatos TérTeremtő dialógusunk módszertani megközelítése is, akár a nyílvános dialógusainkban, melyek az elmúlt hét történései, tüntetései után egy közös megértő és feltáró, elengedő és beengedő dialógusra invitálnak, akár a Júniusi TTD-AoH alapképzésben.
https://secure.meetupstatic.com/photos/event/3/6/6/8/600_459913928.jpeg

Mindful Practices in Organisations-Organizational Traumas