Skip to content

Agile Silesia 2019 #6: Jak wykorzystać Retrospektywę do rozwiązywania problemów

Photo of
Hosted By
Daniel W. and 2 others
Agile Silesia 2019 #6: Jak wykorzystać Retrospektywę do rozwiązywania problemów

Details

Zapisy ruszają 17.05.2019 o godz. 10:00!

---
O SPOTKANIU

Różne grupy interesów w projekcie... Biznes sprzedał już to, czego IT nie dostarczyło... Analitycy, którzy z wymaganiami są w lesie... Product Owner, który stara się pogodzić sprzeczne grupy interesów... Sponsor, który chce zacząć zarabiać na produkcie, a nie może... Presja czasu... Wysokie oczekiwania... Niezadowalające efekty pracy... A w samym środku tego Wy – zespół.

Bo Biznes jest „gupi” i nie wie, czego chce...
Bo teraz przecież trzeba to tylko zaprogramować...
Bo Agile – to nie ma dokumentacji...
Bo Agile – to pewna jest tylko zmiana...
Bo produkt miał być dostępny szybciej...
Bo Agile nie wymusza na nas decyzyjności... Najwyżej się poprawi...
Bo stabilność już dawno poszła do konkurencji...

W takim środowisku łatwo o konflikt. Jak pogodzić świat IT oraz Biznes? Jak sprawić, by projekt wrócił na właściwe tory? Jak odbudować zaufanie w zespole?

W trakcie warsztatu uczestnicy będą mieli okazję rozwiązać problemy na styku IT i Biznesu dzięki wykorzystaniu Retrospektywy i narzędzi, których dostarcza. A wszystko po to, by zrealizować projekt na czas i rozwiązać sytuacje sporne, które toczą zespół projektowy.

Prowadząca:
Kasia Krzeszowska (https://www.linkedin.com/in/katarzyna-krzeszowska/)

UWAGA: Aby zapewnić komfort uczestnikom, warsztat ma charakter zamknięty i jest objęty limitem miejsc, wynoszącym 35 (nie wliczając prowadzącej i gospodarzy spotkania).

---
ZAPISY

  1. Osoby chętne zgłaszają swoje zainteresowanie udziałem w wydarzeniu, zapisując się na listę oczekujących („waitlist”).

  2. Pierwsze 35 zgłoszeń (zgodnie z kolejnością zapisów) systematycznie przenosimy na listę uczestników („going”). Robimy to ręcznie, ponieważ w tym samym momencie przesyłamy za pośrednictwem Meetupa prywatną wiadomość z numerem konta (nie chcemy podawać go do wiadomości publicznej) i prośbą o dokonanie wpłaty w wysokości 20 zł.

  3. Będziemy oczekiwać na przelew 5 dni roboczych (liczone od momentu wysłania maila z danymi). Jeżeli po tym czasie wpłata nadal nie będzie zaksięgowana, przesuniemy Twoje zgłoszenie na koniec listy rezerwowej. W jego miejsce zostanie „wciągnięta” osoba zajmująca pierwszą pozycję na liście oczekujących. Wówczas dostanie ona wiadomość z danymi do przelewu na takiej samej zasadzie.

  4. Czerwcowe spotkanie rozpoczniemy szybką rejestracją, podczas której każdy zapisany uczestnik wydarzenia ODZYSKA wpłaconą kwotę (zostanie zwrócona w gotówce). Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

---
FAQ

>> Gdzie znajdę dane do przelewu?
Niezbędne informacje zostaną zawarte w wiadomości prywatnej, wysłanej na pocztę Meetupa. Jeżeli drogą mailową otrzymałaś/-eś automatyczne potwierdzenie udziału w warsztacie, ale w Twojej skrzynce meetupowej nie znajdujesz danych do przelewu – skontaktuj się z nami. Tylko potwierdzenie udziału poprzez dokonanie wpłaty gwarantuje Ci miejsce na wydarzeniu!

>> Jak mogę zrezygnować z udziału w wydarzeniu?
Jeżeli nie dokonałaś/-eś jeszcze płatności, oznacz się na Meetupie jako „not going”. Wolne miejsce zaproponujemy pierwszej osobie z waitlisty. Jeżeli chcesz zrezygnować po wykonaniu przelewu, oznacz się na Meetupie jako „not going”. Wolne miejsce zaproponujemy pierwszej osobie z waitlisty. Co natomiast ważne, nie zwracamy wpłaconych kwot. Dlatego też prosimy o przemyślane zapisy.

>> Nie mogę wziąć udziału w wydarzeniu. Czy mogę oddać komuś swoje miejsce?
Nie chcielibyśmy budować poczucia, że mimo istnienia zasad zapisów, na wydarzenie można było dostać się inną drogą. Jeśli nie możesz wziąć udziału – patrz wyżej.

>> Co zrobicie z wpłatami, które zatrzymacie?
Wpłaty osób, które zapisały się, jednak nie przyszły, pomogą sfinansować bieżące „koszty operacyjne” Agile Silesii (czyli m.in. zakup materiałów papierniczych, zakup pamiątkowych T-shirtów dla przyjezdnych prelegentów, regulację opłat za użytkowanie serwisu Meetup.com).

---
Zapraszamy do udziału, a w przypadku pytań – również do kontaktu (agilesilesia@gmail.com).

Plac Sejmu Śląskiego 2 · Katowice
0 spots left