Introduksjon til Kubernetes

Details
Om workshopen
Språk: Norsk
Denne workshopen er en introduksjon til Kubernetes med Google Cloud Platform. I løpet av workshopen vil du lære å lage ditt eget Kubernetes-cluster på Google Cloud, bygge og deploye Docker images til clusteret, samt lære hvordan du kan deploye, oppdatere og debugge en liten applikasjon i skyen.
Workshopen vil gi deg opplæring i kommandolinjeverktøyet til Kubernetes og om ulike ressurser og konsepter på Kubernetes.
Du trenger ingen forkunnskaper om Docker, Kubernetes eller Google Cloud Platform, men du trenger å ha med din egen datamaskin hvor du har admin-rettigheter for installasjon av programmer.
For å spare tid på workshopen er det fint om du installerer Google Cloud SDK i forkant. Følg stegene beskrevet her: https://cloud.google.com/sdk/docs/downloads-interactive
Om Line og Ingrid
Line jobber i NAV, hvor hun utvikler en Kubernetes-basert, open source-plattform, nais.io. Utenom jobb er hun aktiv i Lær Kidsa Koding.
Ingrid er front end-utvikler hos NRK, der hun jobber med react + redux, Java og Kubernetes.
AGENDA
17:15-18:00 - Pizza på Scandic Bergen City i sophus (1.etasjen)
18:00-19:00 - Introduksjon til Kubernetes
19:00-19:15 - Pause
19:15-20:00 - Introduksjon til Kubernetes
20:00-: - Geek Beer
Vi tar en tur til Henrik øl- og vinstove og fortsetter diskusjonene over noe kaldt å drikke.

Introduksjon til Kubernetes