What we're about

Bydgoszcz JUG (Java User Group) jest grupą pasjonatów jezyka Java. Naszym celem jest popularyzacja technologii opartych o JVM. Zaczynając od października 2016 rozpoczynamy serie cyklicznych spotkań, misją których jest rozwój naszego lokalnego Java community.

Bydgoszcz JUG (Java User Group) - is a group of passionate Java Developers. Our main goal is popularization of JVM technologies. Starting from October 2016, we are organizing monthly meetups, whose mission is development of our local Java community.

Upcoming events (1)

Bydgoszcz JUG - meetup #29

Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Zapraszamy na #29 spotkanie Bydgoszcz JUG, które odbędzie się w czwartek, 13.06 o godzinie 18:00 jak zawsze w Bibliotece UKW. Naszymi prowadzącymi będą Krzysztof Dziankowski i Michał Wojtyna. Nasi prelegenci opowiedzą nam o następujących tematach: Krzysztof Dziankowski - "Wprowadzenie do Kubernetes" W świecie micro-serwisów coraz częściej konteneryzujemy aplikacje przy pomocy Dockera. Kubernetes jest otwartą platformą do zarządzania skonteneryzowanymi aplikacjami. Podczas prezentacji przedstawię podstawy Kubernetesa. W trakcie demo wdrożymy gotową aplikację, która będzie się automatycznie skalować. Bio: Krzysztof Dziankowski - inżynier oprogramowania pracujący od ponad 10 lat w bydgoskim oddziale firmy Nokia. Od początku związany z Javą. Aktualnie zmierza w kierunku DevSecOps. Prezentuje krytyczny styl myślenia. Uważa, że kod powinien być ładny. Współorganizator Bydgoszcz Java User Group. Miłośnik podcastów IT. Michał Wojtyna - "Obiekty, gdzie jesteście?" Zgodnie z Wikipedią: Java (wym. dżawa[4]) – współbieżny, oparty na klasach, obiektowy język programowania ogólnego zastosowania. A więc Java jest, podobno, językiem obiektowym. Zastanówmy się jednak, na ile wykorzystujemy tę obiektowość w codziennej pracy? Jeśli przypomnielibyśmy sobie podstawowe zasady dobrego programowania obiektowego, doszlibyśmy do wniosku, że tak naprawdę większość kodu napisanego w Javie nie ma nic wspólnego z duchem obiektowości. Frameworki, biblioteki i pewne założenia spowodowały, że nadal króluje wszechobecny CRUD, a klasy to tak naprawdę nic więcej niż ładniej nazwane struktury. W trakcie mojej prezentacji wrócimy na chwilę do podstaw programowania obiektowego aby uzmysłowić sobie, jak bardzo odbiegliśmy od pierwotnych założeń. Następnie skonfrontujemy zasady programowania obiektowego z rzeczywistością i zastanowimy się, które z nich są nadal aktualne. Bio: Programista z pasją tworzenia świetnych produktów, nie tylko od strony technicznej. Konsultant Java, trener, praktyk DDD i entuzjasta TDD. Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00. Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Past events (55)

Bydgoszcz JUG - meetup #28

Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Photos (322)