Past Meetup

Bydgoszcz JUG - meetup #19

This Meetup is past

75 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 14 czerwca 2018 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Zaplanowane są 2 prelekcje:

Sławek Piotrowski - programista, architekt z doświadczeniem w branży płatnościowej, bankowej i ubezpieczeniowej. Certyfikowany Scrum Master. Kontrybutor open-source.

Temat prezentacji Sławka: Zwinna Architektura Systemów

Choć Agile stał się wiodącym sposobem prowadzenia projektów, to jednak jego skuteczne wdrożenie to nie tylko odpowiednia organizacja pracy, narzędzia i procesy. To także przemyślana architektura tworzonych systemów, pozwalająca na ich dynamiczny rozwój pomimo ciągłego dodawania nowych funkcjonalności. W tej prezentacji opowiem, czym jest architektura oraz jak wygląda dobra architektura. Omówimy także kilka prawdziwych systemów zastanawiając się, co zrobiono w nich źle, a co dobrze.

Maciej Laskowski - specjalista w temacie integracji systemowych, skalowalności oraz wydajności aplikacji. Zafascynowany programowaniem reaktywnym, RxJava i lekką architekturą mikroserwisową (Vert.x). Współtwórca takich open source'owych narzędzi jak Knot.x (wspierający integrację systemów webowych) oraz AET (system automatycznych testów). Obecnie Principal Software Engineer w Cognifide, polsko-brytyjskiej firmie, tworzącej platformy webowe klasy enterprise.

Maciej poprowadzi prezentację na temat: Jak nieblokujący model wątkowy wpływa na wydajność aplikacji?

#EventLoop #Vert.x #RxJava #performance #reactive

Wydajność, bezpieczeństwo, odporność na błędy - zgodnie z takimi standardami projektujemy architektury aplikacji.

Na tej sesji pokażę jak bardzo na wydajność aplikacji może wpłynąć zmiana nie na poziomie architektury, ale na poziomie modelu wątków.
Zahaczymy o reaktywność, która "jest na topie" na przykładzie RxJava i Vert.x. Opowiem i pokażę na przykładach w jaki sposób zachowuje się reaktywny system, oparty na nieblokującym modelu wątkowym.

Spotkanie wspiera firma Cognifide. Dziękujemy!

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.

Wstęp będzie możliwy już od 17:30.