Past Meetup

Warsztaty - Praktyczne wprowadzenie do Uczenia Maszynowego

This Meetup is past

20 people went

Details

Przy okazji święta bydgoskiego IT jakim wg. nas jest konferencja bITconf 2018 chcielibyśmy Was zaprosić na cykl warsztatów towarzyszących konferencji. Warsztaty są darmowe i otwarte dla wszystkich tak by nawet osoby którym nie udało się zdobyć wejściówki na konferencję mogły skorzystać z tego wydarzenia.

Ten Warsztat zatytułowany jest:
Praktyczne wprowadzenie do Uczenia Maszynowego

Czas trwania: ok 8 godzin
Język: polski

Opis:
W czasie warsztatów omówimy podstawowe idee i metody uczenia maszynowego. Część wykładowa będzie przeplatać się z kodowaniem. Popracujemy nad zadaniami klasyfikacyjnymi, regresyjnymi i analizą skupień. Uczestnicy przekonają się, że próg wejścia w tę dziedzinę jest naprawdę niski. Ponadto opowiem o przykładowych celach biznesowych, jakie można zrealizować przy pomocy uczenia maszynowego.

Wymagania:

- Własny komputer z dostępem do Internetu.
- Zainstalowany Python co najmniej 3.5., ponadto najnowsze NumPy, pandas, scikit-learn i Jupyter Lab. W przypadku problemów z Jupyter Lab (to jest wczesna beta) może być Jupyter Notebook. (
Python: https://www.python.org/downloads/ (wersja co najmniej 3.5)
numpy: http://www.numpy.org/
pandas: https://pandas.pydata.org/
scikit-learn: http://scikit-learn.org/stable/
Jupyter Lab: https://jupyterlab.readthedocs.io/en/stable/getting_started/installation.html
ew. Jupyter Notebook: http://jupyter.org/install
)
- Podstawowa znajomość składni Pythona. Umiejętność doinstalowania pythonowych paczek na bieżąco w razie potrzeby. ( Samouczek Pythona: dowolny, chodzi tylko o składnię; polecam np. ten: https://www.codecademy.com/learn/learn-python)

Warsztaty są w pełni darmowe.

Warsztaty poprowadzi:

Patryk Miziuła
Data Scientist w deepsense.ai
Bio: Po zrobieniu doktoratu z matematyki popracowałem trochę na uczelni (IMPAN). Potem postanowiłem spróbować swoich sił w uczeniu maszynowym. W firmie deepsense.ai zostałem tzw. data scientistem: uczestniczyłem w projektach dotyczących m.in. kryminologii, medycyny czy kosmetologii. Obecnie zajmuję się głównie prowadzeniem warsztatów i wykładów z uczenia maszynowego dla firm i uczelni na całym świecie. W wolnych chwilach gram na perkusji i głowię się, co by tu zrobić, żeby w Bydgoszczy żyło się nam lepiej.

Warsztaty odbędą się w na Uniwersytecie Techniczno Przyrodniczym Bydgoszczy w Budynku Auditorium Novum Sale 2 i 5
Adres: Profesora Sylwestra Kaliskiego 7,[masked] Bydgoszcz

Zapisy będą możliwe od soboty 1 września od godziny 21:00. Mamy tylko 20 miejsc, więc kto pierwszy ten lepszy. Niezbędne jest podanie prawdziwego Imienia i Nazwiska w koncie meetup.

Wymagane jest przyniesienie własnego sprzętu komputerowego. Jako że nie gwarantujemy, że uda nam się wszystkim zapewnić połączenie do internetu gorąco zachęcamy do zaopatrzenia się we własne połączenie LTE w miarę możliwości.