Warsztaty - TDD - pragmatycznie.

Bydgoszcz JUG
Bydgoszcz JUG
Public group
Location image of event venue

Details

Przy okazji święta bydgoskiego IT jakim wg. nas jest konferencja bITconf 2018 chcielibyśmy Was zaprosić na cykl warsztatów towarzyszących konferencji. Warsztaty są darmowe i otwarte dla wszystkich tak by nawet osoby którym nie udało się zdobyć wejściówki na konferencję mogły skorzystać z tego wydarzenia.

Ten Warsztat zatytułowany jest: TDD - pragmatycznie

Czas trwania: ok 3,5 gdziny
Język: polski

Opis:
TDD jest świetnym narzędziem do wytwarzania wysokiej jakości kodu biznesowego. Wielu programistów twierdzi, że stosuje TDD, często myśląc jedynie o pisaniu testów jednostkowych. Czasami jeszcze dodaje się magiczne określenie "przed implementacją". Przez lata powstało sporo interpretacji TDD. Tak naprawdę, każdy myśli trochę o czymś innym, gdy słyszy te magiczne trzy literki. Błędne stosowanie tej techniki np. do pisania testów jednostkowych "na siłę" do absolutnie każdego kodu (również typowo infrastrukturalnego) często prowadzi do zniechęcenia i w efekcie do całkowitego porzucenia TDD.

W trakcie tych warsztatów nauczysz się podstaw TDD od strony pragmatycznej. Na początek przedstawimy 1 - 2 proste problemy ćwiczeniowe (TDD Kata) w celu zrozumienia idei samej metodologii. Następnie, spróbujemy razem wymodelować kawałek bardziej złożonego systemu bazującego na popularnych potrzebach biznesowych. W trakcie tego procesu odkryjemy, kiedy należy stosować TDD, a kiedy lepszym wyjściem jest prosty test integracyjny. Natrafimy także na pułapki, na które może wyprowadzić nas nieprawidłowe stosowanie TDD.

Warsztaty poprowadzi:

Michał Wojtyna – Pomysłodawca, założyciel i programista w firmie Slidetorial. Pasjonat dobrych praktyk programistycznych, żywo zainteresowany rozwojem polskiej sceny startupowej. Wieloletni entuzjasta Spring Framework, dobrej architektury i TDD. Ostatnio szczególnie zainteresowany metodologią DDD. Doktorant na UMK zajmujący się zagadnieniami związanymi z inżynierią oprogramowania i DDD.

Warsztaty odbędą się w hotelu HolidayInn przy ul. Grodzkiej 36 w Bydgoszczy.

Zapisy będą możliwe od czwartku 6 września od godziny 21:00. Mamy tylko 14 miejsc więc kto pierwszy ten lepszy. Niezbędne jest podanie prawdziwego Imienia i Nazwiska w koncie meetup.

Wymagane jest przyniesienie własnego sprzętu komputerowego. Jako że nie gwarantujemy, że uda nam się wszystkim zapewnić połączenie do internetu gorąco zachęcamy do zaopatrzenia się we własne połączenie LTE w miarę możliwości.

Dodatkowe wymagania będą ogłoszone po zebraniu grupy szkoleniowej.