Bydgoszcz JUG - Meetup #32 (JUG Light)

Details

Zapraszamy na #32 meetup Bydgoszcz JUG w formie JUG Light.
Pamiętajcie, że spotykamy się w Audytorium Novum UTP w Bydgoszczy.

Prelegentami będą:

Radek Lewandowski
IntelliJ Kung-fu - Enough IntelliJ to make you dangerous.

Spędzasz z IntelliJ IDEA znaczną część swojego dnia - a czy poruszasz
się po nim jak kuna po ostępach? Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie to
pytanie ta prezentacja jest dla Ciebie. Zastanowimy się jak uzyskać
biegłość w ukochanym IDE programistów Javy. Przy okazji pokażę kilka
sztuczek, które przydadzą się w codziennej pracy.

Bio:
Programista i sieciowiec. Miłośnik jazdy na rowerze, zagadek
logicznych i uniwersum batmana.

Tomasz Domański
CORS czyli co wolno przeglądarce?

Każdy zna tą sytuację, spokojnie dłubiesz sobie swoje backendy, a tu nagle dobija się frontend i mówi "weź korsy ustaw, bo nie mogę robić rikłestów". Ustawiasz Access-Control-Allow-Origin: *, obsługujesz metodę OPTIONS i jest super. Ale tak w sumie czym są te "korsy" (CORS)? Nigdy się nie zagłębiałeś? Rozsiądź się wygodnie, postaram się wytłumaczyć na czym polega ten mechanizm.

Bio:
Programista z czteroletnim doświadczeniem w tworzeniu wszystkiego, co da się zaprogramować (a najlepiej w JavaScripcie): mikroprocesory, backendy, frontendy, aplikacje mobilne. Aktualnie pracuje w Sii Polska, gdzie implementuje rozwiązania frontendowe dla różnych klientów. Uwielbia projektowanie architektur i rozbieranie wszystkiego na czynniki pierwsze. Po godzinach jeszcze więcej koduje, warzy piwo, czasem pobiega.

Przemek Skwiercz
I rzekła Annotacja - “Niech stanie się dokumentacja” - czyli Swagger Annotations w praktyce

W ciągu wielu lat spędzonych w szeroko rozumianym środowisku programistycznym nie spotkałem ani jednej osoby która by twierdziła że lubi tworzyć dokumentacje do swoich perełek oprogramowania. W naszym programistycznym życiu jest chyba tylko jedna bardziej nielubiana czynność - utrzymywanie dokumentacji. W mojej prezentacji postaram się przedstawić wam jak stworzyć “automagicznie” i bez wysiłku (no prawie) dokumentacje do waszych serwisów REST-owych. Co więcej nie będziemy musieli opuszczać naszego ukochanego IDE i stworzymy sobie narzędzie do testowania naszego kodu. Brzmi jak reklama Vivus.pl? Przyjdź i sprawdź!

Bio:
Programista, ojciec i cyklista. Od ponad 20 lat zarabiam na kromkę chleba i kufelek piwa tworząc oprogramowanie więc jestem już chyba seniorem (wiekowo na pewno) :-) Ostatnie kilka lat spędziłem w świecie Java’y i Spring’a co zaowocowało tym że jestem jednym z założycieli i organizatorów bydgoskiego JUG’a.
W wolnym czasie miłośnik wypraw rowerowych, kraftowego piwa, starego punk rocka i teatru (niekoniecznie w tej kolejności).