C_tech #6 Rotting design BINGO! / DDD / EventStorming

C_tech Katowice
C_tech Katowice
Public group

Connectis_

ul. Młyńska 23 · Katowice

How to find us

Zapraszamy na 2 piętro ;)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach grupy C_tech. Na wszystkich gości czeka kawa, woda oraz zimne piwo. Na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains.
Po prezentacjach zapraszamy na pizzę i networking.

Agenda:

18:00-19:00 - Tomasz Stolarczyk - "Rotting design BINGO!”

W ramach akcji wracania do podstaw trafiłem na pojęcie gnijącego dizajnu i chciałbym się z Tobą tym podzielić. Chciałbym opowiedzieć, co ma on wspólnego z powiązaniami (coupling) i spójnością (cohesion) klas. Czy to źle, że “mamy coupling”? Co ma on wspólnego z popularnymi urządzeniami mobilnymi firmy z logo z nadgryzionym jabłkiem? ;) Jak (pokojowo) zareagować, gdy ktoś zarzuci Ci, że Twoja klasa “charakteryzuje się niską spójnością”?

Tomasz Stolarczyk

Programista, którego zainteresowania krążą głównie wokół DDD oraz ogólnie pojętego dizajnu oprogramowania, ale wykraczają też szeroko na inne dziedziny IT, poczynając od pracy z chmurami do budowania IoT na morzu. Ma doświadczenie zarówno z monolitami, jak i mikroserwisami. W wolnych chwilach gotuje lub gra w gry.

19:00-20:00 - Krzysztof Owsiany - "Wszechświat pełen zdarzeń - EventStorming"

Wszędzie są zdarzenia, reagujemy na nie, reagują na nie budowane przez Nas systemy. Jak wykorzystać zdarzenia do odkrywania wiedzy, procesów biznesowych. Czym jest EventStorming? Gdzie można go używać? Jak używać? Co daje nam używanie tej techniki? Czy zawsze potrzebujemy grupy by stosować? Czy warto robić EventStorming samemu? A może zdalnie? Jak to można zrobić w domu? Na te i inne pytania zamierzam odpowiedzieć na mojej prezentacji.

Krzysztof Owsiany

Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardzie ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, EventStorming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Od ponad roku występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Przeprowadziłem też w 2018 roku dwukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.

Po godzinkach zawsze coś knuję:
• Blog: http://mrdev.pl,
• Podcast: http://mrdev.pl/after-conf,
• Wystąpienia: http://mrdev.pl/prelekcje,
• Własne projekty: http://mrdev.pl/thenv.

Twitter: https://twitter.com/k_owsiany

20:00-21:00 #Networking & Pizza