Skip to content

C_tech #4 Rotting design BINGO! / DDD / EventStorming

Photo of
Hosted By
Aleksandra B.
C_tech #4 Rotting design BINGO! / DDD / EventStorming

Details

C_tech to inicjatywa zapoczątkowana przez programistów. Myśląc o stworzeniu meetupu, chcieliśmy wybrać tematy ogólne, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz części merytorycznej czeka na Ciebie zimne piwo, kawa oraz pizza. Dodatkowo na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains!

Agenda:

18:30-19:30 - Tomasz Stolarczyk - "Rotting design BINGO!”

W ramach akcji wracania do podstaw trafiłem na pojęcie gnijącego dizajnu i chciałbym się z Tobą tym podzielić. Chciałbym opowiedzieć, co ma on wspólnego z powiązaniami (coupling) i spójnością (cohesion) klas. Czy to źle, że “mamy coupling”? Co ma on wspólnego z popularnymi urządzeniami mobilnymi firmy z logo z nadgryzionym jabłkiem? ;) Jak (pokojowo) zareagować, gdy ktoś zarzuci Ci, że Twoja klasa “charakteryzuje się niską spójnością”?

Tomasz Stolarczyk

Programista, którego zainteresowania krążą głównie wokół DDD oraz ogólnie pojętego dizajnu oprogramowania, ale wykraczają też szeroko na inne dziedziny IT, poczynając od pracy z chmurami do budowania IoT na morzu. Ma doświadczenie zarówno z monolitami, jak i mikroserwisami. W wolnych chwilach gotuje lub gra w gry.

19:30-20:30 - Krzysztof Owsiany - "Świat pełen zdarzeń - EventStorming"

Wszędzie są zdarzenia, reagujemy na nie, reagują na nie budowane przez Nas systemy. Jak wykorzystać zdarzenia do odkrywania wiedzy, procesów biznesowych. Czym jest EventStorming? Gdzie można go używać? Jak używać? Co daje nam używanie tej techniki? Czy zawsze potrzebujemy grupy by stosować? Czy warto robić EventStorming samemu? A może zdalnie? Jak to można zrobić w domu? Na te i inne pytania zamierzam odpowiedzieć na mojej prezentacji.

Krzysztof Owsiany

Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardzie ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, EventStorming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Od ponad roku występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Przeprowadziłem też w 2018 roku dwukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.

Po godzinkach zawsze coś knuję:
• Blog: http://mrdev.pl,
• Podcast: http://mrdev.pl/after-conf,
• Wystąpienia: http://mrdev.pl/prelekcje,
• Własne projekty: http://mrdev.pl/thenv.

Twitter: https://twitter.com/k_owsiany

20:30-21:30 #Networking & Pizza
Budynek "Green2Day"
ul. Szczytnicka 11 · Wrocław
How to find us

Zapraszamy na 5 piętro!

Google map of the user's next upcoming event's location