Next Meetup

C_tech #8 Dariusz Kalbarczyk i Mateusz Pustułka
Zapraszamy na ósme spotkanie w ramach grupy C_tech. Na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains. Po spotkaniu zapraszamy na pizzę, piwo i networking! Agenda: 1. 18:00 – 19:00 Dariusz Kalbarczyk "Podstawy budowy aplikacji mobilnych z użyciem Native Script & Angular" Każdy z nas ma telefon i każdy z nas używa natywnych aplikacji mobilnych. Statystyki pokazują, że takie aplikacje są używane częściej niż przeglądarka web. Osoby piszące aplikacje webowe najchętniej użyłyby tego samego kodu do stworzenia innych rodzajów aplikacji. Ileż pracy można by zaoszczędzić wykorzystując istniejący kod do stworzenia aplikacji mobilnej – na iOS i Android, czy wręcz aplikacji desktopowej? Dariusz w swojej prezentacji pokaże możliwości jakie daje połączenie Native Script i Angular. Jego zdaniem, wykorzystując obie technologie możemy bardzo się zbliżyć do idealnego świata, w którym tworzone rozwiązania są wykorzystywane na wielu platformach. DARIUSZ KALBARCZYK Organizator konferencji NG-Poland oraz JS-Poland, współzałożyciel grup Angular Warsaw i Angular Kraków. Doświadczony programista z 17-letnim stażem. Autor książki „AngulaJS Pierwsze kroki”. Na co dzień pracuje jako Developer Advocate w 7N. 2. 19:00 - 20:00 Mateusz Pustułka "Okiełznać NgRx" NgRx świetnie sprawdza się do obsługi skomplikowanych aplikacji, ale czy zawsze jest to dobry wybór? W kilkanaście minut przedstawione zostaną wady i zalety wykorzystania biblioteki. Omówione zostaną akcje, efekty oraz zarządzanie stanem kontenera w sposób przemyślany i możliwie najbardziej higieniczny. Zaprezentowany zostanie sposób na uniknięcie mozolnego tworzenia poszczególnych elementów aplikacji samodzielnie. Używając Angular CLI oraz NgRx Schematics wygenerujemy poszczególne składowe kontenera niezbędne do rozpoczęcia pracy z biblioteką. Powszechnie znanym faktem jest to, że programiści są nieomylni, dlatego tylko w celach poglądowych przedstawiony zostanie sposób na tworzenie testów jednostkowych naszej aplikacji. Prezentacja zakończona zostanie szybkim przeglądem dodatków oraz bibliotek wspomagających codzienną pracę z kontenerem. MATEUSZ PUSTUŁKA Mateusz zaczął programować w wieku 8 lat i przez ponad 20 lat miał okazję wypróbować wiele języków i technologii. Możliwe, że to spowodowało, że nie zna się na żadnej z nich, a o Angularze przeczytał w radiu. Chodzą słuchy, że JavaScript wyssał z mlekiem jednorożca, a HTML i CSS to języki programowania. Od kilku lat próbuje swoich sił jako programista, architekt oraz lider zespołu. Obecnie pracuje w EG A/S gdzie ma okazję marnować czas na pracę z nowoczesnymi technologiami i grze w piłkarzyki. W wolnych chwilach udziela się jako doktorant na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w zakresie zwiększania poziomu stresu wśród studentów Inżynierii Oprogramowania. 3. 20:00 - 21:00 Networking & Pizza

Connectis_

Al. Jerozolimskie 96 · Warszawa

What we're about

C_tech to inicjatywa zapoczątkowana przez programistów Connectis. Celem meetupu jest dzielenie się wiedzą oraz networking. Forma spotkań jest otwarta, dopasowana do programistycznych potrzeb. Myśląc o stworzeniu meetupu, chcieliśmy wybrać tematy na tyle ogólne, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Oprócz części merytorycznej na każdym meetupie czeka na Ciebie pyszna kawa z naszej wewnętrznej kawiarni C_cafe oraz zimne piwo.

Connectis_ to polska firma IT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Na ten moment pracuje dla nas około 300-stu Specjalistów IT we wszystkich technologiach m.in. Java, C++, C#, .NET, SQL, JavaScript, Angular, Python, PHP, SAP, Ruby, Android, iOS i innych. Jesteśmy organizatorami oraz partnerami wielu organizacji programistycznych oraz wydarzeń IT. Nie szukamy bohaterów, szukamy developerów!

Przyjdź, sprawdź i wymień się doświadczeniami, a może zostaniesz z nami na dłużej :)

Members (399)

Photos (23)