C_tech #14 Convey - przepis na mikroserwisy / Wszechświat pełen zdarzeń

C_tech Warsaw
C_tech Warsaw
Public group

Connectis_

Al. Jerozolimskie 96 · Warszawa

How to find us

Zapraszamy na 5 piętro!

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na #14 spotkanie w ramach grupy C_tech! :)

Na wszystkich gości czeka kawa z naszej wewnętrznej kawiarni, woda, zimne piwo oraz gorąca pizza.

Na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains!

Agenda:

18:00 – 19:00 - Convey - prosty przepis na mikroserwisy / Piotr Gankiewicz & Dariusz Pawlukiewicz

Systemy rozproszone od ostatnich lat znów zyskują na popularności, a wszechobecne narzędzia związane z szeroko pojętą infrastrukturą, wdrożeniem czy orkiestracją usług pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Z czym jednak musi się zmierzyć programista, aby stworzyć swój własny mikroserwis, a następnie zintegrować go z pozostałymi aplikacjami? Czy ekosystem platformy .NET Core jest wystarczająco przyjazny i bogaty w biblioteki wspomagające rozwój takiej architektury? Na te oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi w trakcie prezentacji.

Piotr Gankiewicz - Microsoft MVP, trener Bottega IT Minds, a na co dzień inżynier oprogramowania rozwijający klienta sieci Ethereum Blockchain w Nethermind. Zwolennik Domain Driven Design, CQRS oraz systemów rozproszonych. Kontrybutor open source i prelegent na konferencjach branżowych. Współtwórca platformy DevMentors.io.

Dariusz Pawlukiewicz - absolwent wydziału Cybernetyki na Wojskowej Akademii Technicznej. Miłośnik języka C# oraz platformy .NET Core. Entuzjasta DDD, CQRS oraz wszelkich zagadnień związanych z systemami rozproszonymi. Jeden z członków DevMentors.io. Microsoft MVP. Trener Bottega IT Minds. Współorganizator meetupu C_tech. Aktualnie pracuje jako Full Stack Developer w firmie Connectis_.

19:15 - 20:15 - Wszechświat pełen zdarzeń / Krzysztof Owsiany

Wszędzie są zdarzenia, reagujemy na nie, reagują na nie budowane przez Nas systemy. Jak wykorzystać zdarzenia do odkrywania wiedzy, procesów biznesowych. Czym jest Event Storming z podziałem na BigPicture i DesignLevel? Gdzie można go używać? Jak używać? Co daje nam używanie tej techniki? Czy zawsze potrzebujemy grupy by stosować? Porady dla prowadzących warsztat. Co to jest Event Modeling i jak wygląda/ Czy warto robić Event Storming samemu? A może zdalnie? Jak to można zrobić w domu? Na te i inne pytania zamierzam odpowiedzieć na mojej prezentacji.

Krzysztof Owsiany - jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET w powiązaniu z DDD, Event Storming’iem, Clean Code, TDD. Continuous Development - tak można nazwać pasjonata IT dlatego ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Wyszedłem też do ludzi i występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Poprowadziłem też kilkukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.

20:15 – 21:15 Networking & Pizza