Past Meetup

Cloud Infra User Group KRK Meetup #2

This Meetup is past

44 people went

Details

Zapraszamy na drugie całodniowe wydarzenie z cyklu Cloud Infra User Group. Pomysł zorganizowania MeetUp wziął się z tego, że niemal wszystko co ciekawe (w kontekście spotkań IT) dzieje się w stolicy, natomiast w Krakowie jest masa ludzi, którzy mają coś interesującego do powiedzenia, ale niekoniecznie mogą, lub chcą udać się do miasta stołecznego.

Zatem! Będziemy rozmawiać o chmurze publicznej, prywatnej, czy też hybrydowej, nowoczesnych rozwiązaniach DC, DevOps i infrastrukturach CI/CD… Prelegenci większości lokalni, mówiący o projektach realizowanych na naszym poletku - bo u nas też się dzieje! Chcecie się przekonać, jak bardzo? Popatrz na poniższą agendę, która jest jeszcze co prawda w budowie ale i tak już pokazuje, że będzie się działo!

Część wykładowa:

09:30 - 10:15 - Rejestracja

10:15 - 10:30 - Maciej Lelusz (https://pl.linkedin.com/in/maciej-lelusz-45005b38) - Ale o co chodzi? Czyli kilka słów o wydarzeniu, oraz przedstawienie organizacji partnerskich - PDCA (http://polskiedc.org/), PLVMUG (http://vmug.com/), AWSUG (http://www.awsug.pl/).

10:30 - 11:00 - Mateusz Michalski (https://www.linkedin.com/in/mateusz-michalski-4b8803a0/) (S4E (https://s4e.pl/)) Case study - Cloud and Disaster Recovery Plan - czyli Disaster Recovery za pomocą rozwiązań platform Commvault NGP oraz Microsoft Azure.

11:10 - 12:00 - Omar Lopez Limonta (https://www.linkedin.com/in/olopezli/) (Flywire (https://www.flywire.com/))- Terraform, ksonnet and GKE, best friends

12:10 - 12:40 - Karol Gomulkiewicz (https://www.linkedin.com/in/karol-gomulkiewicz-7478b7a9/)- VMware Validated Design w dwóch centrach danych Beyond.pl

12:50 - 13:20 - Robert Paszkiewicz (https://www.linkedin.com/in/paszkiewiczrobert/),

Paweł Suder (https://www.linkedin.com/in/suderpawel/), Sławomir Kapłoński (https://www.linkedin.com/in/s%C5%82awomir-kap%C5%82o%C5%84ski-0aaa0770/) - Chmura hybrydowa Public Cloud OVH 13:30 - 14:30 - Pizza + Networking

14:30 - 15:30 - Dyskusja dostawców Cloud o tym jakie usługi dodane poza zwykłą kolokacją mogą zaoferować w nadchodzących trudnych czasach, jaki mają na siebie pomysł w dobie końca funduszy unijnych i jak planują konkurować lub nie z wielkimi globalnymi graczami. Wystąpią:

• Anna Kulikowska (https://www.linkedin.com/in/anna-kulikowska-69a4b01/) - Business Development Manager Polcom (http://www.polcom.com.pl/)

• Wojciech Ehrenfeld (https://www.linkedin.com/in/wojciech-ehrenfeld-1791081/) - Head of IT Solutions at DreamLab (https://www.dreamlab.pl/)

• Robert Paszkiewicz (https://www.linkedin.com/in/paszkiewiczrobert/) – Sales Director OVH (https://www.ovh.pl/)

• Maciej Lelusz (https://pl.linkedin.com/in/maciej-lelusz-45005b38) - Prowadzący

15:30 - 17:00 - Paweł Gruszecki (https://www.linkedin.com/in/pawe%C5%82-gruszecki-baa36634/) i Marcin Huczkowski (https://www.linkedin.com/in/marcin-huczkowski-2139103a/) (KZP (https://www.kochanski.pl/pl/home-pl/)) - Wykład i dyskusja o RODO w kontekście przechowywania danych w chmurze lub w kolokacji.

Część warsztatowa:

Automatyczna instalacja aplikacji webowej na OVH Public Cloud

Zespół OVH zaprasza na warsztaty, w trakcie których przedstawi, jak sprawnie przeprowadzić automatyczną instalację aplikacji webowej w oparciu o technologię OVH Public Cloud.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób posiadających podstawową umiejętność obsługi systemu Linux.

Ze względu na charakter warsztatowy, prosimy o zabranie własnego laptopa z zainstalowanym klientem SSH.

Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.

Każdy zainteresowany jest mile widziany... Przyjdźże i przyprowadź znajomych! :) Gwarantujemy najwyższy poziom technicznych wykładów i warsztatów oraz niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy!

Jeżeli masz jakieś pytania to zapraszam do kontaktu na Meetup (https://www.meetup.com/members/174678232/), lub Twitter @maciejlelusz (https://twitter.com/maciejlelusz).

Możemy zorganizować spotkanie dzięki naszym partnerom: