CocoaHeads Tricity #28 - Wirtualizacja CI & Functional Reactive Programming

Join waitlist?

1 on waitlist

Share:

Olivia Four

aleja Grunwaldzka 472b · Gdańsk

How to find us

Uwaga, zmiana sali! 1. W OBC szukamy budynku Olivia Four (O4), który znajduje się pomiędzy Olivia Tower a Olivia Star. 2. W recepcji podajemy dane z Meetupa, aby otrzymać kartę dostępu. 3. Spotykamy się w sali Jowisz.

Location image of event venue

Details

Hej Cocoaers!

serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie CocoaHeads Tricity w nowej lokalizacji (chociaż nadal w Olivia Business Center), na które przygotowaliśmy dla Was dwie świetne prezentacje przygotowane przez programistów iOS z wieloletnim doświadczeniem:

Artur Rybak (JIT Team): Wirtualizacja CI - macOS doppelgänger
==============================================
W stale rozrastających się projektach mobilnych mnożą się konfiguracje i artefakty, które trzeba zbudować, przetestować i zdeployować. Co zrobić, kiedy w parze z rozbudową projektów nie idzie rozbudowa naszej infrastruktury? Czy infrastruktura w postaci maca mini na biurku kolegi to nadal w pełni wystarczający CI? Porozmawiamy jak zwiększyć moce przerobowe naszego środowiska CI przy pomocy wirtualizacji.
#virtualbox #docker #parallels #anka, #azure_devops

Maciej Burda (BestMile): Functional Reactive Programming i ostatni deweloperzy imperatywni
==============================================
Prezentacja dotyczyć będzie programowania reaktywno-funkcyjnego w kontekście znanych rozwiązań oraz nowo wprowadzonego przez Apple framework’a Combine. Postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytania, jakie są wady i zalety stosowania FRP oraz dlaczego wielu programistów wzbrania się przed użyciem bibliotek reaktywnych. Dowiecie się również, jak prawidłowo wdrożyć FRP w projekcie i jak wykorzystać bibliotekę Combine.

Uwaga, zmiana sali! Ze względu na problemy techniczne w Sky Club, teraz będziemy się spotykać się w budynku Olivia Four (O4), w sali Jowisz. Do wydarzenia dołączona jest mapka.

Pamiętajcie, że rejestracja na Meetup'ie jest obowiązkowa żeby wejść do budynku Olivia Four, a mamy ograniczoną liczbę miejsc.

Agenda:
- 18:00 - Doors open
- 18:15 - "Wirtualizacja CI - macOS doppelgänger" by Artur Rybak
- 18:45 - Networking, pizza & piwo!
- 19:15 - "Functional Reactive Programming i ostatni deweloperzy imperatywni" by Maciej Burda

Pssst, na tym spotkaniu będzie okazja zgarnąć naklejki na laptopa CocoaHeads Tricity z nowym logo!

Spotkanie jak zawsze jest darmowe i bez zbędnego marketingu, za co dziękujemy naszym sponsorom - Bright Inventions (brightinventions.pl) i Schibsted Tech Polska (schibsted.pl).