Skip to content

Warsztat #8 - "Event Storming" Mariusz Gil i Bartłomiej Słota

Photo of
Hosted By
Przemysław G. and 3 others
Warsztat #8 - "Event Storming" Mariusz Gil i Bartłomiej Słota

Details

Sponsorem spotkania jest firma 7N

Zapraszamy na kolejny warsztat o Event Stormingu. Tym razem prowadzącymi będą Mariusz Gil i Bartłomiej Słota.

Opis warsztatu:
O EventStormingu w ostatnim czasie powiedziano już sporo, a o samej technice jest naprawdę głośno, także za sprawą Thoughtworks i opublikowanej ostatniej edycji Technology Radar. Spektrum możliwych zastosowań EventStormingu w IT, ale także poza nim sprawia, iż jest coraz częściej adoptowana i wykorzystywana w codziennej pracy zespołów.

Najlepszym sposobem na "rozgryzanie" tej techniki jest aktywne uczestnictwo w samej sesji, więc tym razem zamiast prezentacji będziemy tylko modelować, "learning-by-doing". Naszym głównym celem będzie notacja i koncepty wykorzystywane na DesignLevelu, jednak przyjrzymy się także wybranym sposobom zakończenia sesji BigPicture.

Plan warsztatów:
- krótka sesja BigPicture domeny zamawiania przejazdu Uberem, w ujęciu Start From Extremes, wszyscy pracować będziemy nad jednym modelem
- podział na 2 lub 4 grupy, w zależności od liczby uczestników
- zamodelowanie z użyciem notacji DesignLevelu wybranych flow z BigPicture
- przegląd rozwiązań

UWAGA!
Zapisy ruszają w najbliższy czwartek (13 grudnia o 20.00). Prosimy o przemyślane zapisywanie się, żeby nie anulować RSVP w ostatniej chwili. Z racji dużego zainteresowania jest to bardzo nie fair wobec innych chętnych.
Warsztaty ze Sławkiem Sobótką miały bardzo zbliżoną tematykę, więc prosimy o zapisywanie się osób, które nie dostały się na listę uczestników podczas poprzednich warsztatów z Event Stormingu, żeby umożliwić kolejnym osobom zapoznanie się z tą techniką modelowania.

O prowadząch:

Mariusz Gil
Z branżą IT związany od ponad 18 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej.
Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych.
Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych, prowadził sesje m.in. na 4Developers, SFI, Confiturze, WebClusters, Future of IT.
Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea pomagając merytorycznie m.in. w Radzie Programowej 4Developers, a także z PLUG podczas konferencji PHPCon. Współorganizator otwartych spotkań dla programistów phpers.pl oraz devacademy.pl.

Bartłomiej Słota
Programista z zawodu i zamiłowania. Obecnie konsultant w Bottega IT Minds. Speaker, autor bloga bartslota.blogspot.com. Pasjonat OOP, software craftsmanship, mikrousług i architektury systemów. Entuzjasta i facylitator warsztatów Event Storming’u i zwolennik bliskiej współpracy z biznesem. W życiu osobistym mąż i tata. W wolnych chwilach słucha ciężkiej muzyki, gra na gitarze, wędkuje, albo przemierza bezkresne szlaki Bieszczadów.
7N Warsaw Office
ul. Puławska 182, 12 piętro · Warsaw
Google map of the user's next upcoming event's location