Next Meetup

Język nieprogramistyczny - komunikacja międzykulturowa
█ Zapraszamy na #27 spotkanie DEV@ZG, sponsorowane przez firmę Cinkciarz.pl. Tym razem poruszymy bardzo atrakcyjny temat miękki. █ Temat: Język nieprogramistyczny - komunikacja międzykulturowa W miarę zdobywania doświadczenia w pracy w środowisku międzynarodowym zdałam sobie sprawę jak różnice kulturowe mają wpływ na codzienną komunikację w biurze oraz podejmowane decyzje. W środowisku wielokulturowym napisanie dobrego kodu wymaga nie tylko dobrych umiejętności programistycznych, ale również interpersonalnych, w szczególności gdy chodzi o robienie przeglądu kodu, prowadzenie konstruktywnej dyskusji, zachęcanie innych do wyrażenia swojej opinii i zaproponowania swojego rozwiązania czy też przekazywania wiedzy. W tym wykładzie chciałabym przybliżyć spostrzeżenia jakie Geert Hofstede poczynił podczas swojej pracy w firmie IBM Europe, oraz najczęstsze nieporozumienia komunikacyjne jakie występują w pracy w zespołach polsko-chińskich. Te nieporozumienia można w łatwy sposób przełożyć na nieporozumienia w komunikacji międzyludzkiej niezależnie od kultury z jakiej się wywodzimy. Katarzyna Bereśniewicz - jestem programistką z zamiłowania od ponad 18 lat czynnie biorącą udział w tworzeniu i rozwoju oprogramowania (głównie C++, Python oraz języki funkcyjne), od 13 lat w środowisku międzynarodowym. Prywatnie moją pasją są zwierzęta i sport - jeżdżę konno, jestem instruktorką stretchingu i mam cudownego kotka. █ Plan spotkania 18:45 - Powitanie 19:00 - Rozpoczęcie 21:00 - 21:30 - Rozmowy, napoje, przekąski 22:30 - Zakończenie

Pub Barcelona

ul. Ciesielska 9 · Zielona Góra

  Past Meetups (27)

  What we're about

  Zielonogórska grupa pasjonatów programowania.

  Zapraszamy na spotkania wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć swój rozwój i podzielić się doświadczeniami, wiedzą, pasją poprzez miło spędzony czas na rozmowach o technologii.

  Poruszana tematyka kręci się wokół wszystkich technologii. Nie ograniczamy się tylko do jednej technologii i chłonni wiedzy mamy pełną otwartość na to, co nieznane. Niezależnie od tego, czy programujesz w Railsach, JavaScripcie, C#, Javie, PHP, a może nawet na przemian w Fortranie i Haskellu - jesteśmy pewni, że na naszych spotkaniach znajdziesz coś dla siebie.

  Zachęcamy również wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami ciekawym tematem poprzez prelekcje, dyskusje, warsztaty lub inne zaproponowane formy wymiany swoich doświadczeń i wiedzy.

  Zapraszamy wszystkich na Slack DEV@ZG. Wejdź na http://devzg.pl/ , aby dołączyć.

  Sponsorem Strategicznym grupy jest firma ADB ( http://www.adbglobal.com ). Dzięki niej możemy skupić się na tym, co jest dla nas najważniejsze, a wspólnie spędzony czas uprzyjemnić napojami i przekąskami.

  Serdecznie zapraszamy!

  Members (489)

  Photos (324)