addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

"Bazy grafowe" oraz "Wydajność webowa - jak to ugryźć?"

Serdecznie zapraszamy na kolejne, bo już #8 spotkanie zielonogórskiej grupy DEV@ZG, sponsorowane przez ADB.

Wygląda na to, że #performance to jedno z bardziej znaczących słów kluczowych spotkania! Naszych prelegentów spotkaliśmy w Krakowie na jednej z IT konferencji i zgodzili się nas odwiedzić ze swoimi super tematami. Przyjadą z Warszawy, aby opowiedzieć o:

Temat 1 (niezależny technologicznie): "Bazy grafowe" 

Od podstaw teorii grafów, przez budowę, typy baz grafowych po zastosowania i wydajność. Pokażę na przykładach jak bardzo zróżnicowanym i innym światem jest świat baz grafowych oraz jak pewne problemy się w nim dużo łatwiej rozwiązuje. Porozmawiamy o wydajności baz grafowych i porównamy do wydajności SQL Servera. A przez całość szybki kurs języka do zapytań grafowych - Cypher. 

Naszym gościem będzie Szymon Warda

Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp). Bywalec konferencji, prelegent Warszawskiej grupy .net., blogger (IndexOutOfRange.com

Temat 2 (niezależny technologicznie): "Wydajność webowa - jak to ugryźć?" 

Performance is not a feature. To moje nieobiektywne spojrzenie na temat wydajności aplikacji internetowych. To nie jest rzecz, który możemy dodać pod koniec projektu, gdy się nam o tym przypomni. Chcąc mieć wydajny system, temat wydajności musi nam towarzyszyć od początku istnienia projektu. Albo nawet wcześniej, od początku kształtowania wymagań. Ale właściwie czemu wydajność jest ważna i ktoś miałby się nią przejmować? I czym właściwie jest ta "wydajność"? Jak zacząć ją uwzględniać i jak do tego podejść? W trakcie sesji odpowiem na te pytania, patrząc na wszystko z perspektywy, która może nie wydawać się oczywista. Przy okazji pokażę obecne wyzwania i dokonam krótkiego przeglądu ciekawych narzędzi. Ale najważniejszy przekaz tej sesji to zachęcenie do świadomego i zaangażowanego podejścia do tematu wydajności.

Naszym gościem będzie Konrad Kokosa

Od wielu lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Ostatnie kilka lat spędza w Banku Millennium, obecnie jako architekt, zaangażowany głównie w tematy związane z monitorowaniem, poprawianiem i testowaniem wydajności aplikacji webowych oraz ich ogólnie pojętej architektury. Co w przypadku dużego systemu bankowego z milionowymi liczbami odsłon jest wyzwaniem ciekawym. Nieustannie początkujący blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa), pełny chęci do dyskusji i dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi. W trakcie rozkręcania grupy poświęconej wydajności aplikacji webowych (http://www.meetup.com/Warsaw-Web-Performance-Group/). Od niedawna również trener w firmie Bottega.

Organizacyjnie: 

1. Kolejne spotkanie na grudzień ogłosimy już niebawem! Dzieje się, oj dzieje.

2. Gdybyście mieli jakiś ciekawy temat, to dajcie znać :-)

Przybywajcie! 

Join or login to comment.

Our Sponsors

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy