BeagleBone i OpenStack

This is a past event

47 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na #10 już spotkanie zielonogórskiej grupy DEV@ZG, jak zawsze sponsorowane przez firmę ADB (http://www.adbglobal.com/).

Na styczniowym spotkaniu pojawią się dwa tematy, oba zapewnione przez prelegentów z firmy GlobalLogic (https://www.globallogic.com/pl/).

Temat 1:

Adam Goiński - Wykorzystanie platformy BeagleBone w przemysłowym systemie czasu rzeczywistego na przykładzie jednego z projektów firmy GlobalLogic

Autor przedstawi przykład zastosowania referencyjnej platformy BeagleBone w zaawansowanym przemysłowym systemie nadzorczym i sterującym czasu rzeczywistego. Omówiona zostanie ogólna architektura systemu, część pomiarowa, moduły czasu rzeczywistego (wykorzystanie jednostek PRU) oraz komunikacja z zaawansowanymi peryferiami (procesor FPGA Spartan).

Adam zawodowo programuje od ponad 13 lat. Zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania na urządzenia dedykowane, specjalizując się w grafice 2D i 3D czasu rzeczywistego. Obecnie w GlobalLogic na stanowisku konsultanta od systemów wbudowanych.

Temat 2:

Przemysław Czesnowicz - Wolna chmura! Czyli wprowadzenie do OpenStack

Autor opowie nam o "open-source'owej chmurze" OpenStack, o jej najważniejszych elementach, interakcjach między usługami, o SDN i o społeczności OpenStack. Nie zabraknie również części demonstracyjnej - zobaczymy OpenStack w działaniu.

Przemek programuje od ponad 10 lat. Zajmuje się głównie tworzeniem oprogramowania na urządzenia dedykowane, w międzyczasie przez ponad dwa lata pracował w zespole zajmującym się rozwojem OpenStack. Obecnie w GlobalLogic na stanowisku starszego programisty.

Plan spotkania:

18:45 - 19:05 Zbieramy się, rozmawiamy, podjadamy, popijamy

19:05 - 19:50 BeagleBone

19:50 - 20:10 Rozmawiamy, podjadamy, popijamy

20:10 - 20:55 OpenStack

20:55 - 23:00 Rozmawiamy, podjadamy, popijamy

23:00 - ? Przenosimy się do innego lokalu ;)