Szymon Warda - "Jak przestałem się bać i pokochałem przetwarzanie równoległe"

DEV@ZG
DEV@ZG
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na #11 spotkanie zielonogórskiej grupy DEV@ZG, jak zawsze sponsorowane przez firmę ADB. Na styczniowym spotkaniu pojawi po raz kolejny Szymon Warda, w temacie, który sami wybraliście w ostatnim losowaniu poprzez rozesłaną ankietę!

Traktujemy to spotkanie wyjątkowo, bowiem będziemy na nim świętowali rocznicę powstania DEV@ZG!

Temat: "Jak przestałem się bać i pokochałem przetwarzanie równoległe"

Procesowanie wielowątkowe od dawna nie jest już tylko optymalizacją ale koniecznością. Wprowadzenie biblioteki Task Parallel Library (TPL) najlepiej znanej z .AsParallel() dodanego do LINQ może wydawać się rozwiązaniem wszystkich problemów, jednak próba użycia go przy zrównoleglaniu dużych procesów prawdopodobnie skończy się procesorem zajętym głównie przełączaniem się między wątkami. Tu na pomoc przychodzi Task Parallel Library Dataflow. Zaczniemy od idei, przez elementy z których składa się TPL Dataflow, po ważne ustawienia jak i sposoby na kontrolowanie pamięci i zużycia procesora. To poparte przykładami na żywo i własnym doświadczeniem.

Po raz kolejny Szymon Warda!

Z .net od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen niejednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego, co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp). Bywalec konferencji, prelegent Warszawskiej grupy .net, blogger (IndexOutOfRange.com)

Organizacyjnie:

Przedstawiamy wyniki głosowania proponowanych przez Szymona tematów:

17 głosów - Temat 2 - Bazowy problem
13 głosów - Temat 3 - Jak przestałem się bać i pokochałem przetwarzanie równoległe
9 głosów - Temat 4 - Elastic Search
1 głos - Temat 1 - Neo4j deep dive

Ankieta jest już zamknięta, aczkolwiek możecie sprawdzić opisy proponowanych przez Szymona tematów tutaj: https://devzg.typeform.com/to/BK5dVZ