81. spotkanie Data Community Krakow

Data Community Krakow
Data Community Krakow
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na spotkanie krakowskiej grupy Data Community po przerwie wakacyjnej.

KIEDY
19 września (środa) godz. 17:40

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 Tworzenie pakietów SSIS przy pomocy C#, czyli jak pracować, żeby się nie napracować - Tomasz Kostyrka
18:40 – 19:00 Networking
19:00 - 20:00 Azure Data Factory V2 introduction - Tomasz Libera
20:00 - 20:05 Zakończenie spotkania

ABSTRAKTY
Tworzenie pakietów SSIS przy pomocy C#, czyli jak pracować, żeby się nie napracować - Pierwsze wpisy o automatycznym generowaniu pakietów za pomocą C#/VB autorzy SSIS Team Blog opublikowali już w roku 2008. Od tego czasu w sieci pojawiło się wiele materiałów z gotowymi rozwiązaniami, które po lekkim tuningu mogą być wykorzystane w prowadzonych przez nas projektach. Rozwiązania te są jednak często mocno ograniczone (omówione jedynie podstawowe komponenty) lub pół-automatyczne. W trakcie sesji omówiony zostanie mini-framework, który napisany został w celu usprawnienia i maksymalnej automatyzacji procesu generacji projektów. W zaproponowanym rozwiązaniu konfiguracja ControlFlow/DataFlow odbywa się całkowicie z poziomu kodu i nie wymaga wcześniejszego tworzenia tabel docelowych, szablonowych pakietów SSIS czy też projektu z podanymi wcześniej parametrami i managerami połączeń. W części demo zaprezentowanych zostanie kilka gotowych scenariuszy użycia.

Azure Data Factory V2 introduction - wprowadzenie do usługi Azure Data Factory, skierowane do osób rozpoczynających pracę z tą usługą, również tych zupełnie się nią do tej pory nie interesujących, ale za to posiadających pewne doświadczenie w zakresie SQL Server Integration Services.

BIO
Tomasz Kostyrka – BI Developer w Tieto, asystent na katedrze informatyki WSEI. Od 5 lat związany z rozwiązaniami BI opartymi na platformie Mirosoft.

Tomasz Libera - MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.
Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.