84. spotkanie Data Community Krakow

Data Community Krakow
Data Community Krakow
Public group
Location image of event venue

Details

Zapraszamy na ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie krakowskiej grupy Data Community.

KIEDY
12 grudnia (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:45 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:45 – 18:45 Wykorzystanie mechanizmów In-memory w SQL Server - Adrian Chodkowski
18:45 – 19:00 Networking
19:00 - 20:00 Hackowanie SQL Server - Michał Sadowski
20:00 - 20:10 Zakończenie spotkania

ABSTRAKT
Wykorzystanie mechanizmów In-memory w SQL Server - Z każdym dniem danych, które trzeba analizować przybywa. Tradycyjne rozwiązania stają się coraz mniej skuteczne przez co istnieje potrzeba implementacji czegoś nowszego, czegoś co rozwiąże liczne problemy z tradycyjną architekturą. Rozwiązaniami, które mogą okazać się panaceum są bez wątpienia technologie In-memory zaimplementowane w silniku bazodanowym SQL Server takie jak Columnstore Indexes czy też In-memory OLTP. Mechanizmy te pozwalają w wielu przypadkach osiągnąć niespotykaną wcześniej wydajność oraz oszczędność zasobów. W ramach tej sesji przedstawione zostaną ich schematy działania wraz z praktycznymi przykładami zastosowania z wyróżnieniem ich konkretnych zalet oraz wad. Sesja pozwoli uczestnikom zrozumieć działanie technologii In-memory i nabyć praktyczne umiejętności użyteczne przy ich implementacji.

BIO
Adrian Chodkowski - Deweloper, konsultant, trener i przede wszystkim pasjonat platformy danych Microsoft. Na co dzień pracuje w charakterze konsultanta z całym przekrojem narzędzi przetwarzających i wizualizujących dane. Uwielbia dzielić się wiedzą dlatego też dużo pisze i mówi na tematy związane z technologiami bazodanowymi i Business Intelligence. Główny organizator i mentor pierwszego hakatonu poświęconego platformie danych Microsoft o nazwie SiriusCoding. Założyciel bloga seequality.net. Prelegent na licznych konferencjach i spotkaniach użytkowników. W sferze zawodowej interesują go wszelkie technologie związane z przetwarzaniem i składowaniem danych.
Michał Sadowski – inżynier platformy danych opartych na Microsoft SQL Server, lider krakowskiej grupy Data Community. Pomaga w rozwiązywaniu problemach wydajnościowych na poziomie bazy danych oraz aplikacji. Z technologiami firmy Microsoft związany od 2005 roku. Posiada certyfikaty takie jak: MCSE: Data Platform, MCSA: SQL Server 2012/2014/2016, MCSA: Windows Server 2008/2012/2016 oraz MCT.